wtorek, 28 listopada, 2023
spot_img

Wdrażanie systemów jakości – ruszył nabór wniosków

spot_img

Ruszył nabór wniosków

Od 25 września 2019 r. do 22 listopada 2019 r., potrwa nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach Działania 3 „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych”, Poddziałanie 3.1 „Wsparcie na przystępowanie do systemów  jakości”,  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Nabór ogłosił Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta.
Wydatki  na ten cel zostaną sfinansowane z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

Cele wsparcia

Nabór dotyczy wniosków związanych z wdrażaniem systemów jakości Unii Europejskiej, tj.: „Gwarantowanych tradycyjnych specjalności”; „Chronionych nazw pochodzenia”; „Chronionych oznaczeń geograficznych”; „Rolnictwa ekologicznego”; „Ochrony nazw pochodzenia i oznaczeń geograficznych wyrobów winiarskich”.
Dotyczy również wprowadzania krajowych systemów jakości, takich jak: „Jakość Tradycja”; „Quality Meat Program”; „Quality Assurance for Food Products” – „Tuszki, elementy i mięso z kurczaka, indyka i młodej polskiej gęsi owsianej”; „Quality Assurance for Food Products” – „Kulinarne mięso wieprzowe” i „Quality Assurance for Food Products” – „Wędliny”.

 

Procedura

Wnioski o przyznanie pomocy należy składać u dyrektorów Oddziałów Terenowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawców.
Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod a http://www.kowr.gov.pl/promocja/prow/prow-2014-2020/wsparcie-na-przystepowanie-do-systemow-jakosci oraz w siedzibach Oddziałów Terenowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Szczegółowe informacje dla wnioskodawców, łącznie z danymi właściwych  Oddziałów Terenowych, dostępne są na internetowej stronie Krajowego Ośrodka, pod adresem: www.kowr.gov.pl

Podstawy prawne

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania: „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości”, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, podał do publicznej wiadomości na podstawie § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z dnia 6 sierpnia 2015 r., w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz.U. z 2019 r., poz. 449).

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: www.kowr.gov.pl
Foto: Pixabay

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników