poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy – zapraszamy na bezpłatne szkolenie

spot_img

Już 10 marca br. odbędzie się bezpłatne szkolenie online pt.  Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy. Organizatorami spotkania są Kopalnia Wapienia „Czatkowice” i Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Spotkanie poświęcone będzie optymalizacji nawożenia roślin uprawnych z uwagi na zmieniające się ceny nawozów. Osoby uczestniczące w spotkaniu zapoznane zostaną z rozwiązaniami agrotechnicznymi, które mogą znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów nawożenia.  Wykład wygłosi prof. dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Naszym gościem będzie również Jarosław Kuźmiński z Przedsiębiorstwa Rolnego „POLTOR”, którego wykład dedykowany będzie wapnowaniu, które jest odpowiedzią na zmieniające się ceny nawozów. Porozmawiamy również na temat prawidłowej wartości pH gleby oraz korzyściach płynących                                 z wapnowania wapnem węglanowym.

Ostatni z naszych prelegentów to Andrzej Obst, doradca agrotechniczny, który przedstawi aktualny stan ozimin na polach oraz zaprezentuje zalecenia dla rolników na okres wiosenny.

Szkolenie będzie miało charakter edukacyjny i skierowane jest przede wszystkim do środowiska rolniczego województwa małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego. Zapewniamy, że mimo wirtualnej formuły, na spotkaniu nie zabraknie okazji do interakcji. Każdy uczestnik będzie miał możliwość dołączenia do dyskusji i zadawania pytań naszym prelegentom.

Zupełnie za darmo weź udział w nowoczesnym i interaktywnym szkoleniu, które podniesie Twoje kompetencje i dostarczy Ci merytorycznej i praktycznej wiedzy. Jeśli masz w swoim otoczeniu rolników lub osoby zainteresowane tematyką szkolenia – przekaż im informację o spotkaniu.

Udział w spotkaniu wymaga wypełnienia Karty zgłoszenia oraz odesłania jej na adres brzesko@modr.pl

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie internetowej czatkowice.pl

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x