sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Walne Zgromadzenie członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

spot_img

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych obchodzi w tym roku swój XX jubileusz. Powstała w marcu 1999 roku i od tamtego czasu reprezentuje branżę maszyn rolniczych i walczy o jej interesy.

Coroczna edycja walnego zgromadzenia

25 kwietnia w Toruniu odbyło się coroczne Walne Zgromadzenie Członków Izby. W spotkaniu wzięło udział prawie 140 przedstawicieli niemal dziewięćdziesięciu firm zrzeszonych w Izbie. Tak więc tegoroczne Walne zgromadziło przedstawicieli ponad 80% firm zrzeszonych w naszej organizacji. Izba zrzesza już 110 podmiotów i są wszystkie największe i najbardziej liczące się firmy z branży. W ostatnim roku w szeregi Izby wstąpiło 15 nowych podmiotów.

Czas podsumowań

Walne Zgromadzenie członków Izby tradycyjnie było czasem podsumowań, ale również dyskusji i rozmów dotyczących przyszłości. W trakcie obrad delegaci zaakceptowali sprawozdanie finansowe na rok 2018. Ponownie na Prezesa Izby wybrano Józefa Dworakowskiego. W prezydium Rady Izby zasiądą Artur Szymczak jako Przewodniczący oraz Wojciech Bury i Leszek Weremczuk jako Wiceprzewodniczący.

źródło: PIGMiUR

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników