środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

W Puławach z pola zniknęły truskawki, a na Kujawach cebula!

spot_img

Sprawa miała swój początek w nocy z 19 na 20 maja br. na obszarze gminy Złotniki Kujawskie. Tam, na jednym z pól wykryto kradzież blisko dwóch ton cebuli o wartości 6 tys. zł. Od tamtej pory policjanci zbierali materiały dowodowe i typowali osoby mogące mieć z tym związek. Działania policyjnych patroli ukierunkowano na wykrywanie kradzieży z pól.

Przełom nastąpił 27/28 maja br., około północy. Wówczas jeden z policyjnych patroli, w terenie porośniętym wysoką trawą, wykrył stos skrzynek mogący świadczyć o przygotowaniach do następnej kradzieży. Funkcjonariusze postanowili zbadać sprawę. I po jakimś czasie zauważyli mężczyznę, który na widok patrolu zaczął uciekać i ostatecznie wskoczył do melioracyjnego rowu. Wówczas też został zatrzymany. Mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny. Wcześniej zdążył wypełnić kilka skrzynek kradzioną cebulą. Jednak ostatecznie sprawca trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: KPP w Inowrocławiu

Rolnik przyszedł zbierać truskawki… a zastał puste krzaki!

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników