wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

W pożarze stracili dach nad głową

spot_img

Na 350 tys. złotych oszacowano straty po nocnym pożarze domu, do którego doszło w Witowie (gmina Jedwabno, woj. warmińsko-mazurskie). Ogień wybuchł przed godziną 1.00 w nocy 6 sierpnia br. Domownicy zdołali się bezpiecznie ewakuować z płonącego budynku jeszcze przed przybyciem strażaków.
Jak później ustalono, pożar powstał w jednym z pomieszczeń na parterze domu i przeniósł się na poddasze i dach. Strażacy zabezpieczyli teren działań i przystąpili do gaszenia ognia.

Najpierw prąd wody poszedł na dach, a po dojeździe kolejnych jednostek podano dwa kolejne prądy na dach i wprowadzono dwie linie gaśnicze do środka obiektu – informuje kpt. Paweł Kozłowski z Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie.

W akcji uczestniczyło 19 strażaków z OSP oraz PSP w Szczytnie. Działania strażaków zakończyły się około 5 rano.

Samorząd organizuje pomoc

Rodzina została bez dachu nad głową. Gminne władze samorządowe organizują pomoc dla pogorzelców.

– Byliśmy na miejscu tej tragedii i już rozpoczęliśmy działania pomocowe dla tej rodziny – wyjaśnia Sławomir Ambroziak, wójt gminy Jedwabno. – Poszkodowani nie chcą opuścić domu bo muszą pilnować dobytku i inwentarza w gospodarstwie rolnym. Rozumiemy to, będziemy starali się pomóc im w inny sposób, bo w pożarze stracili niemal wszystko.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński

Źródło i foto: OSP Jedwabno

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników