piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

W pożarze stracili dach nad głową

Na 350 tys. złotych oszacowano straty po nocnym pożarze domu, do którego doszło w Witowie (gmina Jedwabno, woj. warmińsko-mazurskie). Ogień wybuchł przed godziną 1.00 w nocy 6 sierpnia br. Domownicy zdołali się bezpiecznie ewakuować z płonącego budynku jeszcze przed przybyciem strażaków.
Jak później ustalono, pożar powstał w jednym z pomieszczeń na parterze domu i przeniósł się na poddasze i dach. Strażacy zabezpieczyli teren działań i przystąpili do gaszenia ognia.

Najpierw prąd wody poszedł na dach, a po dojeździe kolejnych jednostek podano dwa kolejne prądy na dach i wprowadzono dwie linie gaśnicze do środka obiektu – informuje kpt. Paweł Kozłowski z Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie.

W akcji uczestniczyło 19 strażaków z OSP oraz PSP w Szczytnie. Działania strażaków zakończyły się około 5 rano.

Samorząd organizuje pomoc

Rodzina została bez dachu nad głową. Gminne władze samorządowe organizują pomoc dla pogorzelców.

– Byliśmy na miejscu tej tragedii i już rozpoczęliśmy działania pomocowe dla tej rodziny – wyjaśnia Sławomir Ambroziak, wójt gminy Jedwabno. – Poszkodowani nie chcą opuścić domu bo muszą pilnować dobytku i inwentarza w gospodarstwie rolnym. Rozumiemy to, będziemy starali się pomóc im w inny sposób, bo w pożarze stracili niemal wszystko.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński

Źródło i foto: OSP Jedwabno

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników