wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Kolejny kraj znosi zakaz importu!

spot_img

Jeśli sytuacja na froncie walki z ASF jest dramatyczna i od początku roku odnotowano już 32 ogniska tej choroby w Polsce, to z kolei nadzieją powiało w branży drobiarskiej tak mocno do niedawna dotkniętej epidemią wysoce zjadliwej ptasiej grypy HPAI. Wczoraj informowaliśmy o otwarciu japońskiego rynku na produkty drobiowe z Polski. Obecnie Armenia podjęła analogiczną decyzję.

Drób, puch, pasze, jaja

Jak wczoraj poinformował krajowy Główny Inspektorat Weterynarii, służby weterynaryjne Republiki Armenii zawiadamiają o całkowitym zniesieniu restrykcji importowych wprowadzonych w związku z występowaniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI. A zatem ponownie istnieje możliwość eksportu z Polski do Armenii następujących towarów: żywego drobiu (wszystkich gatunków), wszystkich produktów z mięsa drobiowego, piór, puchu, jaj konsumpcyjnych i wylęgowych, mączki mięsno-kostnej, pasz i dodatków paszowych, z wyjątkiem dodatków zawierających materiały syntetyczne i chemiczne.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii
Foto: Pixabay

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników