czwartek, 28 października, 2021
spot_img

Kolejny kraj znosi zakaz importu!

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Jeśli sytuacja na froncie walki z ASF jest dramatyczna i od początku roku odnotowano już 32 ogniska tej choroby w Polsce, to z kolei nadzieją powiało w branży drobiarskiej tak mocno do niedawna dotkniętej epidemią wysoce zjadliwej ptasiej grypy HPAI. Wczoraj informowaliśmy o otwarciu japońskiego rynku na produkty drobiowe z Polski. Obecnie Armenia podjęła analogiczną decyzję.

Drób, puch, pasze, jaja

Jak wczoraj poinformował krajowy Główny Inspektorat Weterynarii, służby weterynaryjne Republiki Armenii zawiadamiają o całkowitym zniesieniu restrykcji importowych wprowadzonych w związku z występowaniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI. A zatem ponownie istnieje możliwość eksportu z Polski do Armenii następujących towarów: żywego drobiu (wszystkich gatunków), wszystkich produktów z mięsa drobiowego, piór, puchu, jaj konsumpcyjnych i wylęgowych, mączki mięsno-kostnej, pasz i dodatków paszowych, z wyjątkiem dodatków zawierających materiały syntetyczne i chemiczne.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii
Foto: Pixabay

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

23,796FaniLubię
595ObserwującyObserwuj
8,930SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły