piątek, 8 grudnia, 2023
spot_img

W poniedziałek pojawi się sporo burz [POGODA]

spot_imgspot_img

W nocy z niedzieli na poniedziałek burzowo będzie od okolic Gorzowa Wielkopolskiego po południe Ziemi Lubuskiej i Dolny Śląsk- być może zachaczą one o zachodnią część Wielkopolski. Zagrzmi miejscami również na Ziemi Łódzkiej, Kujawach i Żuławach. Na wschodzie powinno być pogodnie.

Będzie bardzo ciepło. Nad samym ranem temperatura spadnie do zaledwie 17-20 stopni. Przed południem burza z Ziemi Lubiskiej powinna się rozpaść i chmury z lokalnym opadem zawędrują nad Pomorze Zachodnie. Około południa chmury burzowe rozrosną się od wybrzeża środkowego i wschodniego po Kaszuby, Kujawy, Łódzkie, Małopolske, Górny Śląsk i Świętokszyskie, zachaczjąc o cześć Mazowsza, Podkarpacia, Warmii, Wielkopolski. Tym razem burze miejscami będą już gwałtowne niszcząc uprawy.

Na wschodzie można będzie kosić jęczmienie, ponieważ szanse na opady są niewielkie, co oznacza, że popada tylko punktowo i na małym obszarze. 

We wtorek zrobi się upalnie już w całym kraju- nawet do 34 stopni Celsjusza. Niepokojąco ciepłe będa noce. Miejscami na południu, wschodzie i w centrum nocami będzie nie mniej niż 23-24 stopnie Celsjusza, zaś w dzień powyżej 30 stopni. W połączeniu z parną, duszną pogoda będzie ciężko pracować na gospodarstwach

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

😉

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x