wtorek, 20 lutego, 2024

W jaki sposób Gaz-System i ARiMR chcą docierać do rolników?

spot_img

Wczoraj (12 sierpnia br.), Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S,A., podpisali porozumienie dotyczące współpracy w zakresie informowania rolników i mieszkańców wsi o przedsięwzięciach inwestycyjno-eksploatacyjnych prowadzonych przez Gaz-System, a także o działaniach realizowanych w oparciu o dopłaty przyznawane przez Agencję.

Współpraca naszej firmy z Agencją pozwoli rozwijać dialog z rolnikami i mieszkańcami wsi. Polepszy się więc przepływ informacji, a także szybkość oraz jakość naszych usług – wyjaśnia Artur Zawartko, Wiceprezes Gaz – System.

Konsultacje społeczne i edukacja

Umowa zakłada realizację projektów edukacyjnych i informacyjnych skierowanych do rolników, a także innych klientów i współpracowników spółki Gaz-System. Ich głównym tematem będzie upowszechnianie szczegółowych informacji o inwestycjach wdrażanych na wsi. ARiMR wspierać też będzie organizację konsultacji społecznych w sprawie budowy instalacji gazowych. Szczególnie w tych gminach, gdzie prowadzone są inwestycje Gaz-Systemu.

Strategiczna dla bezpieczeństwa

Dodajmy, że Gaz – System zalicza się do grona spółek  strategicznych dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Głównym zadaniem firmy Gaz-System S.A. jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju w celu ich dostarczenia do sieci dystrybucyjnych, a także do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego.

Umowę o współpracy między agencją a spółką podpisali: Tomasz Nowakowski, Prezes ARiMR oraz Artur Zawartko i Marcin Kapkowski, Wiceprezesi OGP Gaz-System S.A.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła i foto: ARiMR, OGP Gaz-System S.A.


spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x