środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Polsko-niemieckie rozmowy o ASF w Gubinie i Ratzdorf

spot_img

W piątek, 10 stycznia 2020 r. w Gubinie, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z Minister Rolnictwa i Polityki Żywnościowej Republiki Federalnej Niemiec Julią Klöckner. Głównym tematem rozmów było zwalczanie afrykańskiego pomoru świń (ASF).
W spotkaniu uczestniczyli również: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Polityki Żywnościowej Republiki Federalnej Niemiec Uwe Feiler i polski  Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka.

Pierwsza część spotkania odbyła się w granicznym Gubinie. Następnie delegacje  udały się do miejscowości Ratzdorf, gdzie demonstrowano i omawiano zakres oraz przebieg prac związanych z budową ochronnego ogrodzenia po stronie niemieckiej, przy granicy z Polską. Instalowane tam opłotowanie ma modułowy charakter. To konstrukcja tymczasowa. Przewidywana łączna długość opłotowania to około 120 kilometrów.

Dodajmy, że rozmówcy byli zgodni co do tego, że afrykański pomór świń (ASF), stał się problemem europejskim, który winien być rozwiązany przy współpracy i wspólnymi siłami różnych krajów i instytucji. Priorytetem ma być również kontynuacja dobrej i ścisłej współpracy specjalistów z Polski i Niemiec.

 


Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: MRiRW
Fot: MRiRW

 

ASF – Białoruś ogranicza wwóz pasz i dodatków paszowych

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników