sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

W górach halny, nad Morzem sztorm [POGODA]

spot_img

W nocy pogodnie będzie na całym wschodzie, południu i w centrum oraz na zachodzie- chociaż tutaj nad ranem zacznie się chmurzyć. Temperatura spadnie do około 3/5 stopni na południu, wschodzie i 6/8 stopni na pozostałym obszarze. Nieco chłodniej może być w okolicy Kielc, Krakowa i Zamościa- 1/3 stopnie powyżej zera z przygruntowymi przymrozkami.

Do zachodu słońca sucho będzie na Podkarpaciu, Roztoczu i południu Małopolski. Od Podlasia po centrum i południowy zachód słabo popada około południa, popołudnia i to też tylko miejscami- maksymalnie spadnie do 1-3 mm. Na zachodzie i północy popada przed południem i w południe do 1-4 mm. Większe opady deszczu pojawią się na Podkarpaciu, Małopolsce (3-9 mm) oraz Roztoczu i wschodzie Lubelszczyzny (2-5 mm)  wieczorem i w nocy.

Z czwartku na piątek na wybrzeżu, szczególnie w okolicy Słupska, Darłowa, Łeby, Ustki oraz wgłębi lądu- Lębork, Bobolice, Wejherowo, a może i nawet Kościerzyna, Miastko pojawią się przelotne silne opady śniegu, gradu, krupy śnieżnej. Będzie to efekt napływu zimnego powietrza nad ciepły Bałtyk, co doprowadzi do rozwoju chmur deszczowych, które gnane wiatrem wtargną nad Polskę północną.

Temperatura w ciągu dnia zatrzyma się na podobnym poziomie . Pod wieczór na północy nastąpi szybki spadek temperatury z 10 stopni na około 3/5 stopni Celsjusza.

Zapowiedzią zmian będzie silny wiatr.

Już tej nocy mocno powieje w Bieszczadach, Tatrach i Sudetach, gdzie pojawi się fen z wiatrem do 40/80 km/h. Po południu fen powoli ma zanikać w związku ze zmianą kierunku wiatru z południowego na zachodni. Na pozostałym obszarze Polski również mocniej powieje. Przeważnie około 30/55 km/h.  Jedynie od Łodzi po Opole nieco mocniej do 70 km/h.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x