środa, 24 lipca, 2024
spot_img

W czwartek pogoda dopisze przy pracach polowych [POGODA]

spot_img

Z środy na czwartek przelotne opady deszczu do 2-3 mm pojawiać się będą w całym kraju. Miejscami obok opadów deszczu pojawi się deszcz ze śniegiem. O poranku więcej pogodnego nieba pojawi się na zachodzie kraju.

Temperatura w regionach z przelotnymi opadami wyniesie około 2-4 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej w Wielkopolsce 1-2 stopnie, a na zachodzie, gdzie nad ranem rozpogodzi się na termometrach przymrozek do -2/0 stopni, przy gruncie do -3/-4 stopni.

W czwartek pogoda będzie całkiem dobra na wykonywanie prac polowych.

Delikatna przelotna mżawka do południa może wystąpić na południu, wschodzie i środkowym wschodzie. Po południu już nigdzie nie będzie padać. Pod wieczór z innej strefy chmur pokropi na Pomorzu Zachodnim. Do godzin południowych sporo słońca na zachodzie kraju. Po południu na zachodzie niebo się bardziej zachmurzy, a chwile ze słońcem zawitają do pozostałych regionów. Najwięcej pogodnego nieba na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, Małopolsce, Ziemi Świętokrzyskiej i Łódzkiej.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 5-6 stopni na wschodzie i w centrum, 7-8 stopni na zachodzie, południu i północy do lokalnie 9 stopni miejscami na Dolnym Śląsku, Kujawach, Pomorzu Gdańskim i Opolszczyźnie.

Wiatr słabszy niż w ostatnich dniach, do 40 km/h. Mocniej powieje w piątek, do 60-70 km/h

Łukasz Sieligowski

pogoda-mapa-polska

Ogromny pożar w firmie zajmującej się sprzedażą i serwisem maszyn rolniczych

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników