poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Ogromny pożar w firmie zajmującej się sprzedażą i serwisem maszyn rolniczych

spot_img

Jak informuje portal lublin112.pl, w poniedziałek 17 lutego br,, po godzinie 23.00 w podlubelskiej Kazimierzówce, mieszkańcy obiektu sąsiadującego z siedzibą firmy zajmującej się sprzedażą i serwisem ciągników rolniczych oraz kombajnów zaważyli pożar na jej terenie. Sąsiadów zaniepokoił hałas i płomienie, o czym powiadomili straż pożarną.

 

Pożar hali i zabezpieczenie sprzętu

Po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że pali się hala wypełniona sprzętem rolniczym. Na domiar złego pożar rozwijał się błyskawicznie i doprowadził do zawalenia się dachu budynku. W tym przypadku zadaniem strażaków, oprócz gaszenia hali, było też zabezpieczenie ciągników ustawionych w pobliżu budynku i pobliskiego obiektu biurowo-wystawienniczego. Sytuację opanowano po północy. Dogaszanie i rozbiórka częściowo zawalonej hali zajęły kolejne godziny.
W akcji gaśniczej uczestniczyło piętnaście zastępów straży pożarnej z Lublina, Świdnika i okolicznych miejscowości. Działania zabezpieczali policjanci. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru oraz szacowanie strat. Wstępne szacunki sięgają kilku milionów złotych.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: lublin112.pl

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników