środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

W czasie pandemii koronawirusa koncern PHOSAGRO realizuje projekt „PhosAgro Dzieciom”

spot_img

PhosAgro Polska jest firmą znaną polskim rolnikom z doskonałych nawozów mineralnych ULTRA. Są niezwykle skuteczne, a do ich produkcji używa się wyjątkowo czystych surowców wydobywanych za kołem polarnym. Na przykład, zawartość metali ciężkich jest ograniczona do minimum i jest nawet kilkadziesiąt razy mniejsza niż w wielu innych produktach dostępnych na rynku. W przypadku nawozów PhosAgro można zatem mówić o ekologicznych aspektach ich stosowania. Hitem na rynku jest ULTRA 8 (NPK 8-20-30) oraz ULTRADAP black (NP 18-46).

Mimo międzynarodowego zasięgu koncernu PhosAgro, jego lokalne filie są bardzo związane ze społecznościami rolników z każdego kraju, w którym działają. Przede wszystkim, rzecz idzie o dbałość o plony. Dlatego też, oprócz dostarczania doskonałych nawozów, PhosAgro organizuje spotkania, konsultacje i seminaria, na których wspólnie z rolnikami może wypracować najlepsze dla nich rozwiązania.

W czasie pandemii pozostajemy w kontakcie z rolnikami i to oni właśnie zasugerowali nam, abyśmy zwrócili uwagę na problem edukacji w Domach Dziecka.” – mówi Roman Błaszyk, szef działu technologii upraw w PhosAgro Polska.W obecnym czasie, gdy szkoły przeniosły się do sieci, podopieczni tych placówek boleśnie odczuwają brak komputerów, czyli podstawowego sprzętu do nauki zdalnej. W niektórych ośrodkach 1 komputer przypada na 5–10 dzieci. Dlatego właśnie postanowiliśmy ufundować laptopy z pełnym oprogramowaniem edukacyjnym.

Wszystkie Domy Dziecka, do których trafi zakupiony przez nas sprzęt zostały wytypowane nie przez nas, ale przez rolników.” – dodaje Roman BłaszykNa początek chcemy trafić do przynajmniej dwóch Domów Dziecka w każdym województwie. A już teraz widać, że potrzeby są większe i myślimy o rozwijaniu tego pomysłu. Jednym słowem, pomaganie wciąga.

Pierwsza edycja projektu PhosAgro potrwa do początku czerwca.

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników