wtorek, 20 lutego, 2024

Uwaga! Jak można szantażować rolnika?

spot_img

Próbował sterroryzować rolnika

Chwile prawdziwej grozy przeżył rolnik z powiatu ostrowskiego, który na bramie swej posesji znalazł torbę z kartką zawierającą żądanie przekazania dużej kwoty pieniędzy. Sprawca groził, że jeżeli nie otrzyma pieniędzy to zatruje paszę, którą karmione są gospodarskie zwierzęta. Jednak rolnik zgłosił sprawę policji. Interwencję podjęli funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie.

Udana policyjna prowokacja

Interwencja funkcjonariuszy zakończyła się sukcesem. We wtorek 21 lipca br. wieczorem  policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, dodać należy że  mieszkańca tej samej wsi, co pokrzywdzony. Sprawcę ujęto tuż po odebraniu przez niego pieniędzy pozostawionych we wskazanym miejscu.

Zarzut rozbójniczego wymuszenia

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie 30-latkowi zarzutu wymuszenia rozbójniczego. Prokurator wystąpił już z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek. Najbliższe 2 miesiące 30-latek spędzi w areszcie. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje postępowanie. Za wymuszenie rozbójnicze sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policja radzi też by w podobnych przypadkach reagować tak jak rolnik spod Ostrowa i powiadamiać o tym służby.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Mazowiecka Policja
Foto – film Mazowiecka Policja
Zdjęcie – Pixaby

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników