piątek, 23 lutego, 2024

VIBRANCE Star od Syngenty z nowym rozszerzeniem

spot_img

Nowe rozszerzenie zaprawy zbożowej VIBRANCE Star od Syngenty z pewnością ucieszy producentów traw nasiennych. Dzięki temu rozszerzeniu Vibrance Star jest pierwszą i jak dotąd jedyną zaprawą zarejestrowaną do ochrony traw.

VIBRANCE Star

Vibrance Star to trójskładnikowa zaprawa nowej generacji zawierająca trzy substancje aktywne: fludioksonil, sedaksan i tritikonazol. Zaprawa jako jedyna w Polsce, posiada rejestrację przeciwko pałecznicy zbóż i traw, a jej zastosowanie wykazuje pozytywny wpływ na masę korzeniową.

Do tej pory Vibrance Star można było stosować do ochrony pszenicy, jęczmienia, owsa, żyta i pszenżyta. Od 1 lutego 2022 r. zaprawa posiada nową rejestrację umożliwiającą zastosowanie w plantacjach traw nasiennych. Nowy zakres rejestracji obejmuje:

  • pleśń śniegową zbóż i traw,
  • zgorzel siewek,
  • ostrą plamistość oczkową (rizoktoniozę).

Oprócz trzech substancji aktywnych o szerokim spektrum działania, Vibrance Star, podobnie jak wszystkie inne zaprawy zbożowe Syngenty, wyróżnia się tzw. Formułą M. Jest to unikatowa technologia, która zawiera szereg składników mających wpływ na stabilność produktu w opakowaniu, łatwość aplikacji i trwałość po zabiegu. Dzięki Formule M zaprawa lepiej przylega do ziarniaków, zmniejszając do minimum odpadanie wyschniętej zaprawy od nasion, a tym samym minimalizując efekt pylenia. Zapobiega również sklejaniu ziarniaków.

VIBRANCE Star w zbożach

Zaprawę może stosować również w uprawie jęczmienia, owsa,  pszenicy, pszenżyta i żyta. W uprawie pszenicy polecana jest do ochrony przed  takimi chorobami jak: zgorzel siewek, pleśń śniegowa zbóż, śnieć cuchnąca pszenicy, ostra plamistość oczkowa (rizoktonioza) i septorioza plew. W jęczmieniu posiada ona rejestrację do zwalczania takich chorób, jak pałecznica zbóż i traw, pleśń śniegowa zbóż, pasiastość liści jęczmienia, głownia pyląca jęczmienia i głownia zwarta jęczmienia. W uprawie żyta polecana jest do zwalczania pleśni śniegowej zbóż i traw i głowni źdźbłowej żyta, zaś w uprawie pszenżyta do ochrony przed pleśnią śniegową, a w owsie – głowni pylącej owsa.

Więcej informacji na temat zaprawy Vibrance Star można znaleźć na stronie https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/vibrance-star

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x