środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Ukraińscy rolnicy pomimo wojny szykują się do siania i wiosennych polowych prac

spot_img

Chwała chlebodawcom! 

Rolnicy cały rok pracują na to by zapewnić żywność na świecie. Inwazja Rosji na Ukrainę na przednówku zatrzęsła rynkami rolnymi na świecie. Te 2 wschodnie kraje nazywane są spichlerzem Europy i odpowiadają za znaczny eksport zbóż konsumpcyjnych jak i paszowych. Wojna uniemożliwiła rozpoczęcie prac polowych jak miało to miejsce co roku. Brak zasiewów to brak chleba, makaronu, kasz czy pasz dla zwierząt. Innymi słowy jest to widmo głodu. Rolnicy z miasta Chersoń na południu Ukrainy nad Dnieprem, pomimo zagrożenia swojego życia wyjechali na pole by zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe ludności. 

https://fb.watch/bO1aVdoJiF/

„Nasi bohaterowie! Niech Bóg ma was chroni i ma w opiece”

„Niech Bóg was chroni i błogosławi waszą pracę! Niech narodzą się obfite i hojne żniwa dla Ukrainy”

„Niesamowite! Moje serce pęka z dumy z powodu naszych odważnych obywateli!

„Chwała chlebodawców Ukrainy!”

Komentarze pod filmem  dają do myślenia jakim szacunkiem ludzie darzą rolników. Choć jest to sytuacja najgorsza z możliwych to pokazuje jak istotna w funkcjonowaniu kraju jest praca rolnika i jak bardzo mieszkańcy kraju na nich polegają. 

Akt odwagi, który zapisze się w historii

Ukraińscy rolnicy stoją przed przerażającymi wyzwaniami; od zaminowanych dróg i niewybuchów po zamarznięte zwłoki leżące na polach oraz brak oleju napędowego i środków ochrony roślin, co zagraża tegorocznym wiosenny zasiewom

Dotknięci wojną i towarzyszącą jej śmiercią i cierpieniem rolnicy w kraju nadal chcą uprawiać żywność, wykarmić swoich ludzi i zapewnić sobie środki do życia. Wyzwania, przed którymi stoją, są przerażające niemniej jednak nie poddają się i to jest przykład heroicznego czynu, który zapisze się na łamach nowo pisanej historii. 

Hasło „Jadłeś dzisiaj? Podziękuj rolnikowi” w obliczu wojny nabiera zupełnie nowego wymiaru…

Napisz komentarz

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x