poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

IGC obniża swoje prognozy światowej produkcji zbóż w sezonie 2021/22

spot_img

Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) w raporcie z 29-go lipca zakłada, że globalne zbiory zbóż w sezonie 2021/22 wyniosą 2295 mln ton. Jest to o 6 mln ton mniej niż w prognozie sprzed miesiąca, głównie przez cięcie produkcji pszenicy, jęczmienia i owsa w Ameryce Północnej.

Prognozowana wielkość produkcji oznacza jednak wynik najlepszy w historii i o 4% lepszy niż sezon wcześniej.

Jednocześnie IGC o 4 mln ton (m/m) obniżyło światową konsumpcję zbóż, do nadal rekordowych 2295 mln ton (+3% r/r).
Oczekiwane światowe zapasy zbóż na koniec sezonu 2021/22 zostały obniżone o 3 mln ton (m/m) do 594 mln ton, ponieważ korekta produkcji w górę dla kukurydzy tylko częściowo kompensuje cięcia w przypadku pszenicy i jęczmienia. Obniżka zapasów (m/m) dotyczy głównych eksporterów zbóż.Prognozowany teraz poziom zapasów zbóż (mimo ostatniego cięcia) będzie minimalnie wyższy od tego z końca sezonu 2020/21.

Prognoza IGC dla rynku zbóż (razem):


Prognoza IGC dla rynku pszenicy:

Prognoza IGC dla rynku kukurydzy:

Andrzej Bąk – eWGT

Źródło: IGC

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x