wtorek, 6 czerwca, 2023

Akademia Rzepaku wystartowała! Jak nawozić rzepak wiosną? [WIDEO]

Tegoroczna edycja Akademii Rzepaku przeniosła się do sieci. Cyklicznie organizowane przez Rapool Polska spotkania co roku cieszą się dużym zainteresowaniem rolników i plantatorów rzepaku i są przede wszystkim źródłem cennej wiedzy na temat właściwej agrotechniki tego gatunku.

W pierwszej sesji, poświęconej nawożeniu, wysłuchać można ciekawych wykładów dotyczących wiosennej agrotechniki rzepaku. Wśród prelegentów sesji nawożenia znaleźli się prof. Witold Szczepaniak (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), Piotr Kotowski (COMPO EXPERT) oraz Artur Kozera (Rapool Polska).

Wykład prof. Szczepaniaka to wyczerpująca odpowiedź na zadane w tytule prezentacji pytanie: Jak optymalnie wykorzystać azot w uprawie rzepaku? Ekspert z Katedry Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska UPP tłumaczy m.in. od czego zależy efektywność plonotwórcza nawożenia azotem i jak można poprawić wykorzystanie tego pierwiastka przez rośliny. Zwraca też szczególną uwagę na odpowiedni termin wysiewu wiosennej dawki startowej azotu. Jak podkreśla, do początku kwitnienia powinno być zrealizowane ok. 70% potrzeb pokarmowych rzepaku.

W kolejnych wystąpieniach Piotr Kotowski z COMPO EXPERT przedstawił strategię mineralnego nawożenia rzepaku ozimego, a o aktualnej sytuacji i perspektywach w uprawie gatunku mówił Artur Kozera. Wszystkich zainteresowanych nie tylko tematem nawożenia ale też danymi dotyczącymi m. in. produkcji i plonów rzepaku w Europie i na świecie w minionym sezonie wegetacyjnym zachęcamy do wysłuchania wykładów.

Więcej informacji na temat akademii rzepaku oraz kolejnych wykładów znaleźć można na www.akademiarzepaku.pl

Fot. Rapool Polska

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x