sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Ukraina zwiększyła import produktów rolnych z UE

spot_img

Dane za pierwszy kwartał 2023 roku pokazują, że Ukraina zaimportowała z UE produkty rolne za ponad 914 mln euro. To wynik o 285 mln euro więcej niż wartość importu w tym samym okresie w 2022 r. i o 107 mln euro więcej niż w pierwszym kwartale 2021 r.

W pierwszym kwartale z Polski sprowadzono produkty rolne o wartości prawie 262,7 mln euro. To znacznie więcej niż w analogicznym okresie 2022 r. (prawie 93,2 mln euro) i w 2021 r. (prawie 76 mln euro).

Eksperci branżowi twierdzą, że lista importowanych produktów oprócz faktycznego importu obejmuje również pomoc humanitarną.

Eksperci wyjaśniają, że brak produktów na rynku krajowym powoduje zwiększony import niektórych grup produktów. Są to przede wszystkim warzywa, niektóre mięsa, produkty mleczne i jaja. Import obejmuje również napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz wyroby tytoniowe.

Źródło: ubn.news

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x