czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Spadek na rynku przyczep

spot_img

Dane z CEPiK pokazują, że w maju do gospodarstw trafiło tylko 531 szt. nowo zarejestrowanych przyczep rolniczych. Jest to, aż o 251 szt. w porównaniu do maja ubiegłego roku. Natomiast od początku roku zarejestrowano w sumie 2605 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to o 1002 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 27,8%.

Na pierwszym miejscu jest firma Pronar z ilością 902 szt. zarejestrowanych nowych przyczep. Jednak to aż o 520 szt. mniej niż przed rokiem. Oznacza to spadek ilościowy rejestracji przyczep z Narwi o 36,6%. Udział rynkowy tego producenta na koniec maja wynosi 34,6%. Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach z 270 rejestracjami i udziałami 10,4%. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się marka Metaltech. Zanotowała ona 8,5% udziałów rynkowych i 222 szt. zarejestrowanych przyczep.

Na czwartym miejscu jest marka Wielton. W sumie zarejestrowano od początku roku 188 szt. przyczep budowanych w Wieluniu. Daje to 7,2% udziałów rynkowych. Najwięcej, bo 375 nowych przyczep trafiło na województwo Mazowieckie. Na drugim miejscu jest wielkopolska, gdzie pracuje 330 nowych przyczep. Trzecie miejsce należy do województwa lubelskiego, gdzie zarejestrowano 317 szt. przyczep rolniczych. 

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x