sobota, 24 lutego, 2024

UE rozważa dostarczanie ukraińskiego zboża do Egiptu

spot_img

UE rozważa możliwość dostarczania ukraińskiego zboża do Egiptu w ramach porozumienia między Brukselą, a Kairem w sprawie ograniczeń migracyjnych i wsparcia finansowego w związku z eskalacją konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Szczegóły umowy nie zostały ujawnione, ale może ona zawierać postanowienia dotyczące importu żywności, który był głównym czynnikiem ryzyka gospodarczego dla Egiptu, liczącego 110 milionów mieszkańców, jeszcze przed rozpoczęciem konfliktu w Strefie Gazy.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że umowa będzie zgodna z podobnym dokumentem podpisanym na początku 2023 r. z Tunezją, który obejmował finansowanie zarządzania granicami i wsparcie gospodarcze.

Według przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela, Bruksela rozważa możliwość wykorzystania korytarzy utworzonych w celu eksportu zboża z Ukrainy do dostarczania produktów rolnych do Egiptu.

Źródło: UBN

spot_img
Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x