wtorek, 28 września, 2021
spot_img

Tuszki kurcząt znowu tańsze. Na wartości zyskują brojlery

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Podwyżki za tuszki kurcząt i indyków nie zagrzały na długo. W minionym raporcie ich cena uległa korekcie, jednak nadal zachowują poziom cen wyższy niż sprzed miesiąca. Tendencje rynkowe wskazują, że w najbliższych tygodniach ich cena powinna delikatnie wzrastać. Niestety ptasia grypa nie odpuszcza i nie pozostawia złudzeń hodowcom na rychłą poprawę. Tej całej sytuacji przyglądają się Amerykańscy producenci, którzy upatrują szansę w HPAI w Europie i Azji. Kolejne tygodnie pokażą, czy uda im się powtórzyć sukces z minionego roku.

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w minionym raporcie na rynku krajowym odnotowano rozbieżne kierunki cen.

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 10.01 – 17.01.2021r tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,52 zł/kg, aż o 5,5% taniej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków także była niższa niż ostatnio i wyniosła 10,09 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera także utrzymała się na wyższym poziomie i wynosiła średnio ok. 3,26 zł/netto. Była to cena o 7 gr/kg wyższa niż w poprzednim notowaniu. 

Kaczki utrzymały podobny poziom cen co w zeszłym raporcie. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,37 zł/netto.

Ceny w skupie indyków zachowują się stabilnie. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,21 zł/kg a w przypadku indyczków cena spadła do poziomu 4,21 zł/kg, o 13 gr więcej w stosunku do zeszłego raportu.

źródło: gov.pl
kowr.pl

-REKLAMA-spot_imgspot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
571ObserwującyObserwuj
8,500SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x