wtorek, 21 września, 2021
spot_img

Transakcje na Rynku Rolnym GPW

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Łączną sprzedażą 2 350 ton pszenicy w klasie B, przy 6 zawartych transakcjach w ramach kursu jednolitego, zapisał się styczeń br. na Giełdowym Rynku Rolnym prowadzonym przez Zarząd Towarowej Giełdy Energii S.A. na podstawie licencji udzielonej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. 

Co tydzień notowania

Przypomnijmy: system kursu jednolitego polega na prowadzeniu przez TGE S.A. regularnych, cotygodniowych notowań wystandaryzowanych kontraktów na towar przechowywany u uczestników rynku w autoryzowanych magazynach. Wszystkie transakcje podczas sesji zawierane są po takim samym jednolitym kursie. Alternatywą jest możliwość sprzedaży aukcyjnej skierowana do tych podmiotów, które będą wystawiać do sprzedaży zboże z własnych autoryzowanych magazynów.

Następny rzepak i sok jabłkowy

Giełdowy Rynek Rolny działa w oparciu o standardy światowych giełd towarowych. Na obecnym etapie umożliwia obrót produktami rolno-spożywczymi, takimi jak: pszenica, żyto i kukurydza. Asortyment produktów ma być rozszerzany o nowe towary. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem do obrotu rzepaku i koncentratu soku jabłkowego. Przygotowuje się też uruchomienie rynku terminowego dla towarów rolnych, co pozwoli na zawieranie kontraktów terminowych umożliwiających realizację transakcji z dostawą towaru w przyszłości.

Źródła: KOWR, TGE S.A.
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
567ObserwującyObserwuj
8,410SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x