czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

To nie ostatnia tak zimna noc.. [POGODA]

spot_img

Kiedy powrócą mrozy?

W poniedziałek o poranku mroźno na wschodzie, południu, Kaszubach i w centrum. Tym razem temperatura spadnie do -5 stopni na krańcach wschodnich i południowych do -3/-1 stopnia na pozostałym obszarze. Na zachód od Warty, Noteci, Brdy termometry wskażą minimalnie -1/+2 stopnie. Spadek temperatury mimo pogodnego nieba ograniczał będzie silnie wiejący z południa wiatr w porywach do 65 km/h.

Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek to dni bez opadów. Na północy więcej chmur niż słońca, na południu, od czasu do czasu na wschodzie i w centrum przewaga błękitnego nieba. Nocami około -2/+5 stopni- najchłodniej na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Mazurach i Kaszubach; najcieplej na zachodzie i południu. W najcieplejszym momencie dnia odpowiednio od 8 stopni w Suwałkach, 11 stopni na wschodzie i w centrum oraz na północy, do 13 stopni na południu i 15 stopni od Wrocławia po Słubice. Na południu, wschodzie i w centrum bardzo wietrznie.

We wtorkowe popołudnie temperatura podniesie się do 9 stopni w Suwałkach, 12 stopni na północy, wschodzie i w centrum, do 15 stopni na zachodzie, być może w okolicy Opola i Słubic będzie 16-17 stopni. Wiatr słaby, silniejszy na zachodzie, wschodzie i północy.

W środę od 11 stopni w Suwałkach, 14 stopni na wschodzie, północy i w centrum, do 16-17 stopni na zachodzie i południu.

Czwartek przyniesie maksymalnie 9 stopni na wybrzeżu zachodnim, 10-11 stopni na północy i północnym zachodzie, do 16 stopni na wschodzie i w centrum. Najcieplej na południu- 17-19 stopni.

W piątek ciepło ostanie się jeszcze na południu i wschodzie kraju. Od północy znów wleje się duży chłód.

Od soboty na północy i niedzieli już w całym kraju będzie bardzo zimno- podobnie jak wczoraj czy dziś. Nocami spore minusy, w dzień około 4-7 stopni na plusie.

Ze względu na coraz mniejszą ilość opadów ponownie pojawią się problemy z suszą rolniczą.

Łukasz Sieligowski

Pogoda

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników