sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W Zawierciu przekazano 10-tysięczną maszynę marki Kubota sprzedaną w Polsce

spot_img

Producent japońskich maszyn rolniczych i komunalnych świętował okrągłą liczbę sprzedanych ciągników, miniciągników, kosiarek i pojazdów wielozadaniowych na polskim rynku. 10-tysięcznym egzemplarzem okazał się ciągnik kompaktowy Kubota BX231 w zestawie z koparką, kosiarką i ładowaczem czołowym. Maszyna będzie wspierać pracę firmy inżynieryjnej w Zawierciu.

 

W poszukiwaniu małej i sprytnej maszyny

Pan Piotr Wałek prowadzi w Zawierciu firmę Wakpro, świadczącą szeroki zakres usług inżynierskich w sektorze budowlanym. Od pewnego czasu szukał kompaktowego sprzętu, który usprawni pracę przy sporządzaniu opinii technicznych i ekspertyz.

Nasze zadanie polega nie tylko na sporządzeniu pomiarów. Czasem trzeba też coś odkopać, zrobić odkrywkę, czy badanie polowe. Potrzebowałem niewielkiej maszyny, koparki, która poradzi sobie w trudno dostępnych miejscach i będzie na tyle lekka, by móc przewieźć ją samochodem mówi Piotr Wałek.

Przeglądając oferty w Internecie, trafił na stronę firmy Trak-Tom, jednego z autoryzowanych dilerów traktorów kompaktowych i kosiarek marki Kubota. Okazało się, że siedziba firmy mieści się w Przybyszowie pod Radomskiem, a na miejscu dostępne jest prawie 350 różnych maszyn, które można obejrzeć i przetestować. Początkowo pan Piotr szukał mini-koparki, jednak po zapoznaniu się z ofertą Kubota wybór padł na uniwersalny miniciągnik Kubota BX231.

Oglądałem filmy o maszynach Kubota z różnych krajów i mają zastosowanie również w branży budowlanejtłumaczy swoją decyzję właściciel firmy Wakpro.

 

BX231 z pełnym osprzętem 

Traktorek okazał się wyjątkowym, bo 10-tysięcznym ciągnikiem Kubota sprzedanym w Polsce. Trak-Tom dostarczył maszynę do klienta w Zawierciu, a także wspólnie z przedstawicielem firmy Kubota przeprowadził szkolenie, jak korzystać ze świeżo zakupionego sprzętu.

Zestaw, który wybrał Pan Piotr, to Kubota BX231 z 3-sekcyjnym ładowaczem czołowym z otwieraną łyżką, na euro ramce, co umożliwia założenie dodatkowego osprzętu jak widły do palet i pług do śniegu sterowany hydraulicznie. Z tyłu jest koparka z przesuwem bocznym z możliwością kopania do 175 cm głębokości, napędzana tylnym wałkiem WOM. Zestaw posiada również 3-nożową kosiarkę z wyrzutem bocznym opisuje Dominik Kierczak, przedstawiciel Trak-Tom. 

Uniwersalny pomocnik

Kubota od trzech lat jest liderem sprzedaży ciągników kompaktowych. Według ostatnich danych posiada 45% udziału rynkowego w segmencie ciągników do 60 KM.Pomarańczowe maszyny są użytkowane nie tylko w firmach komunalnych i związanych z zielenią, ale również ̶ jak pokazuje przykład Wakpro ̶ budowlanych.

Dziś gamę miniciągników i kosiarek Kubota nazywamy groundcare, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza opiekę nad ziemią. Mamy różnorodnych klientów m.in. producentów owoców miękkich, szkółkarstwo, tartaki, nadleśnictwa  ̶ wszystko co wiąże się z zielenią, choćby wywożenie drewna z lasu. W lasach, parkach, między drzewami, czy sadzonkami te traktorki spisują się rewelacyjnie, dzięki małemu promieniowi skrętu. Konstrukcja naszych maszyn sprawia, że sprawdzają się w coraz cięższych, bardziej wyspecjalizowanych zadaniach – mówi Maciej Podgórski, Regionalny kierownik sprzedaży maszyn komunalnych marki Kubota, oddział w Polsce.

Sam model BX231 stanowi połączenie zalet miniciągnika i kosiarki, a genezy jego konstrukcji można szukać w kosiarce Kubota z serii G23. Obie maszyny łączy silnik, przekładnie i wałek odbioru mocy do którego możemy zamontować kosisko. Traktorek może pracować z różnorodnym osprzętem m.in. ładowaczem czołowym, koparką, systemem do zbierania liści, dmuchawą, z pługiem do odśnieżania, czy kosiarką bijakową. Z powodzeniem łączy w sobie kompaktowe rozmiary, wydajność i szeroki wachlarz zastosowań.

 

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników