niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Triumf ciągnika T6.180 Methane Power w Bolonii

spot_img

Bez wątpienia znaczącym sukcesem na Międzynarodowych Targach Rolniczych EIMA-International-2021, które odbyły się 19 – 23 października br. we włoskiej Bolonii, może się poszczycić znany światowy producent maszyn rolniczych – Firma New Holland. 

Traktor roku w Bolonii! 

Specjalistyczne Jury podczas tej ważnej targowej imprezy przyznało ciągnikowi New Holland T6.180 Methane Power, prestiżową nagrodę pn. „Tractor of the Year” (ang. Traktor Roku), w kategorii: „Zrównoważony rozwój”. 
Ważnym wyznacznikiem decyzji jurorów było to, że ciągnik typu T6.180 Methane Power napędzany jest gazowym silnikiem FPT Industrial N67 NG. Natomiast producent silnika – Firma FPT Industrial to pionier w dziedzinie zastosowania gazu ziemnego jako paliwa do pojazdów i maszyn, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn obsługujących rolnictwo. 

Silny konkurent Diesla

Dodajmy, że silnik typu N67 NG ma taką samą wydajność jak wersja Diesel pod względem mocy, w przedziale do 130 kW przy 1800 obr./min, moment obrotowy 740 Nm przy 1500 obr./min i taką samą trwałość oraz okresy międzyobsługowe. Silnik typu N67 NG spełnia także normę Stage V, a to dzięki bezobsługowemu katalizatorowi trójdrożnemu, co maksymalizuje jego niezawodność, pracę bez przestojów i wydajność. Natomiast emisje CO2 zmniejszone są o co najmniej 10% w porównaniu z ciągnikiem z silnikiem Diesla i są bliskie zeru netto przy zasilaniu biometanem. 

Warto też dodać, że EIMA International to międzynarodowa wystawa i targi maszyn rolniczych, ogrodnictwa i hodowli zwierząt, która odbywa się co dwa lata w Bolonii. 
Ogólna powierzchnia wystawiennicza to 105 000 metrów kwadratowych. Odnotowywano tam aż 1 600 wystawców i 166 000 odwiedzających z całego świata. 

Źródło i foto: Firma New Holland  

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x