wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Tandemowy opryskiwacz i inne osiągnięcia Firmy HORSCH

spot_img

Firma Horsch wprowadziła na rynek innowacyjny opryskiwacz tandemowy model Horsch Leeb 12 TD o pojemności 12 000 litrów. Ta nowatorska maszyna wyróżnia się systemem osi tandemowej i dwóch zbiorników. Jak zapewniają specjaliści, wraz z Leeb 12 TD firma Horsch wkracza na rynek opryskiwaczy zaczepianych o wyjątkowo dużej pojemności, czyli 12 000 litrów.

Dostosowany do potrzeb klienta

Opryskiwacz Leeb 12 TD firmy Horsch dobrze sprawdzi się w gospodarstwach o specyficznych wymaganiach np. posiadających duży rozłóg pól albo uprawy, które potrzebują wysokich dawek aplikacji. Ponadto, podobnie jak pozostałe modle opryskiwaczy Horsch Leeb, także model TD może być indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego  gospodarstwa. Podstawowe opcje tych maszyn umożliwiają wybór zbiorników głównych z tworzywa PE lub ze stali nierdzewnej. Natomiast wariant CCS Pro posiada nowoczesną elektronikę i elektrozawory. zarówno po stronie ssania jak i tłoczenia. 

System ciągłego czyszczenia

CCS to system mycia opryskiwacza typu Continous Cleaning System (ang.: System Ciągłego Czyszczenia), z dwoma równocześnie działającymi pompami: czystej wody i cieczy roboczej. Zasada jego działania polega na tym, że podczas automatycznego ciągłego mycia wnętrza zbiornika, pompa membranowo tłokowa pobiera porcjami czystą wodę i zmywa zbiornik od góry dyszami rotacyjnymi, natomiast pompa wirnikowa (pompa główna do cieczy roboczej o wydajności 1000 l/min), wysysa popłuczyny i odprowadza je poza układ. 

Hydropulsacyjny system oprysku

Dodajmy, że opryskiwacz Horsch Leeb 12 TD może być wyposażony w system Precision Spraying, czyli hydropulsacyjny system oprysku. W układzie tym każda dysza sterowana jest elektro zaworem z regulowanym czasem otwarcia pracującym z częstotliwością 20 Hz. Tego rodzaju  system regulacji czasu otwarcia pozwala na uzyskanie różnego wydatku dyszy w różnych miejscach belki, bez zmiany ciśnienia w całej belce. Np. podczas pracy po łuku (gdy prawa i lewa strona belki poruszają się z różnymi prędkościami), opryskiwacz może dozować mniej po wewnętrznej stronie, a więcej po zewnętrznej stronie łuku, wyrównując w ten sposób wydatek cieczy na całej powierzchni oprysku. Ponadto, dzięki zastosowaniu hydropulsacyjnego systemu oprysku przy  jednym komplecie dysz, opryskiwacz Horsch Leeb może pracować ze stałym ciśnieniem, niezależnie do prędkości i założonego wydatku cieczy roboczej. 

Natomiast dzięki dwóm zbiornikom, możliwe jest utrzymanie stałego docisku dyszla. Nawet podczas jazdy pod górę z niepełnym zbiornikiem. Warto też wiedzieć, że na rynku dostępne są belki opryskowe o szerokości do 45 metrów, które pochodzą z samobieżnych opryskiwaczy Leeb 6.300 i 8.300 PT. Pierwsza europejska i światowa prezentacja opryskiwacza tandemowego model Horsch Leeb 12 TD o pojemności 12 000 litrów, nastąpiła w trakcie targów Agritechnica. Natomiast polska premiera odbyła się 5 listopada br., w Kurzejewie (woj. kujawsko-pomorskie), w podczas Dnia Otwartego w siedzibie Firmy ZIP AGRO, dealera marki Horsch. 

Osiągnięcia Firmy HORSCH 

Horsch Maschinen to renomowany niemiecki producent maszyn rolniczych z siedzibą w Schwandorf w Bawarii. Firmę w 1984 roku założył Michael Horsch i Walter Horsch. Obecnie na jej czele stoją: Cornelia Horsch, Michael Horsch, Philipp Horsch i Theodor Lieeb. Przedsiębiorstwo oferuje min: siewniki, opryskiwacze, brony, kultywatory oraz przyczepy przeładunkowe, a także technologiczne rozwiązania z zakresu rolnictwa hybrydowego, logistyki i robotyki.Siedziba Główna, Centrum Logistyczne i Szkoleniowe Firmy mieści się w Schwandorf. Kolejne centra to: Landau Isar i Ronneburg. Główne oddziały zagraniczne Firmy mieszczą się we Francji, Wielskiej Brytanii, Chinach, Brazylii, Polsce i na Ukrainie.  

Firma Horsch zasięgiem sprzedaży obejmuje min.: większość krajów Europy, Rosję, Chiny, Japonię, Mongolię, USA, Kanadę, Brazylię, Chile, Turcję, Egipt, Arabię Saudyjską, Libię, RPA, Australię i Nową Zelandię. Globalny obrót (rozwój sprzedaży), Firmy systematycznie rośnie od kwoty 249 milionów euro notowanych w 2015 roku,  do kwoty 493 milionów euro w 2020 roku. Natomiast w Polsce Horsch notuje wzrost obrotu od wartości 22 milionów euro w 2016 roku, do notowanych obecnie 43 milionów euro. 

Źródło i foto: materiały Firmy HORSCH

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x