czwartek, 22 lutego, 2024

Słaby wrzesień w na rynku przyczep

spot_img

Rolnicy we wrześniu kupili i zarejestrowali tylko 348 szt. nowych przyczep rolniczych. Tak wynika z analiz przez CEPiK. Był to najgorszy tegoroczny wynik. W porównaniu do września 2022 to, aż o 102 szt. mniej. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku zarejestrowano 5052 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to o 1542 szt. mniej niż w tym samych okresie w ubiegłego roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 23,2%.

Na pierwszym miejscu jest marka Pronar. Producent z Narwi wprowadził od początku roku do gospodarstw 1722 szt. nowozarejestrowanych przyczep. Jest to aż o 708 szt. mniej niż przed rokiem. Udział rynkowy tego producenta na koniec września wynosi 34,1%. Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach z 618 rejestracjami i udziałem rynkowym 12,2%. Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się markaMetaltech. Producent z Mirosławca ma 8,3% udziałów rynkowych i 419 szt. zarejestrowanych przyczep. Marka Wielton zajmuje czwartą pozycję – 404 szt. zarejestrowanych przyczep i 8,0% udziałów rynkowych. Patrząc przez pryzmat województw z największą liczbą zarejestrowanych przyczep to na pierwszym miejscu jest woj. mazowieckie z ilością 711 szt. Na drugim jest woj. wielkopolskie, gdzie pracuje 628 przyczep. Natomiast województwie lubelskim, które jest na trzecim miejscu, zarejestrowano 592 szt. przyczep rolniczych.

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x