środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Rolnictwo precyzyjne

spot_img

Zgodnie ze swoją firmową strategią znany światowy koncern technologii rolniczych John Deere w sposób ciągły udoskonala oprogramowanie dla rozwiązań z zakresu rolnictwa precyzyjnego. A aktualizacje oprogramowania udostępniane są klientom bezpłatnie i na bieżąco. 

Zmiany Funkcji AutoSetup

Na obecnym etapie, w miesiącu lipcu, John Deere dokonał usprawnień Funkcji AutoSetup. Zmiany dotyczą aktualizacji Planera Prac o następujące funkcjonalności: w katalogu Zbiory zadbano o zintegrowany automatyczny lokalizator odmiany. Zadbano też o funkcje: Wyświetlaj pola na mapie aktualizowanej podczas jazdy i Nigdy nie przeoczysz żadnej instrukcji roboczej. Od obecnej aktualizacji wyświetlana będzie również odległość od pola oraz dane o Zgodności z aplikacją MyTransfer.

Centrum Operacyjne John Deere

Natomiast John Deere Operations Center, czyli centrum sprawnego zarządzania danymi, zyskało rozszerzenie Konfiguracji dla DataConnect na marki CNH, a w sekcji  Planowanie: Agrian, dotychczasową fukcjonalność rozszerzono o ponowne użycie lub edycję istniejących map zabiegów agrotechnicznych.  Natomiast w sekcji Analiza zadbano o wyświetlanie wielu organizacji w raporcie łączności. A w przypadku Analizatora pola w wersji beta udostępniono edycję produktów i mieszanek. Ponadto dla Analizatora pola w wersji beta, dla nowych danych na mapie  udostępniono tzw. Warstwę ciśnień oprysku. Analizator pola w wersji beta wzbogacono też o dodatkowe dane dotyczące zbiorów.

Zmiany w Wyświetlaczach 4. generacji

Firma John Deere zaktualizowała także Wyświetlacze 4. generacji i naprowadzanie. Dotyczy to kolejno: 

  1. AutoPath™ — wspomaganie uprawy roli po wysiewie
  2. AutoPath™ — intuicyjna logika wyboru linii
  3. Wyświetlacze 4. generacji — dwa aktywne ekrany ISOBUS z dualnym monitorem
  4. Wyświetlacze 4. generacji — szczegółowe sumy ładunków
  5. Wyświetlacze 4. generacji — obsługa wielu przesunięć dla opryskiwaczy Hagie
  6. Wyświetlacze 4. generacji — przesunięcia wbudowanego odbiornika
  7. Wyświetlacze 4. generacji — nowy rodzaj maszyny: wirtualna kosiarka.

Dostępne od połowy lipca

Dodajmy, że aktualizacja John Deere Operations Center w wersji „Lipiec 2021”, dostępna jest od 14 lipca i wprowadzono ją automatycznie. Natomiast wprowadzenie nowej aktualizacji oprogramowania dla wyświetlaczy 4. generacji „21-2” nastąpiło po 19 lipca. Przy czym w tym przypadku, należy ją pobrać ze strony internetowej StellarSupport™ i dokonać aktualizacji na wyświetlaczach. Firma John Deere zaleca też by rolnicy sprawdzili jej dostępność w StellarSupport™ lub w Centrum wprowadzania nowych produktów, w podręczniku sprzedaży. Szczegółowe informacje o aktualizacji i sposobie korzystania z niej będą też dostępne we wskazanych przez firmę lokalizacjach.

Źródło i foto: Materiały Firmy John Deere

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x