wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym

spot_img

22 czerwca ogłoszono wyniki w II edycji Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Przez kilka ostatnich miesięcy odbywały się online wykłady edukacyjne, które były przeplatane rundami konkursowymi. Rywalizacja była bardzo zacięta zarówno w klasyfikacji indywidualnej, w której były do wygrania cenne nagrody rzeczowe. Oprócz tego nagrodzono najlepsze szkoły, a ta która wygrała otrzymała Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Pięć szkół rolniczych walczyło o wyjazd na listopadowe targi Agritechnica, który połączony jest z szeregiem dodatkowych atrakcji.

Partnerem konkursu jest 365 FarmNet, Agrocom Polska, Agrosimex, Claas, Horsch, Kuhn, Michelin, Väderstad. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do drugiej edycji zgłosiły się 103 szkoły rolnicze. W tym 42 to szkoły ministerialne, a 61, gdzie organem zarządzającym jest starostwo powiatowe. W testach brało udział 1230 uczniów jest to ok. 12 uczniów ze szkoły. Maksymalnie można było zdobyć 135 punktów w trzech rundach konkursowych, a szkoła 810 punktów. Rywalizacja rozpoczęła się 5 kwietnia wykładem edukacyjnym, a w sumie było ich 7. Ostatnia runda konkursowa odbyła się 14 czerwca. Na trzecim miejscu w klasyfikacji indywidualnej uplasował się Jakub P. z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. Zebrał on 105 punktów, a zadania wykonał w czasie 11:34:29. Nagrodą jest dron DJI.

Drugie miejsce należy do Piotra z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Zebrał on 106 punktów, a zadania wykonał w czasie 11:32:05. Nagrodą za drugie miejsce jest smartwatch Garmin. Na pierwszym miejscu jest Przemysław z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Zebrał on 118 punktów w czasie 11:32:47. Nagrodą jest kamera GoPro. 

Natomiast w rywalizacji drużynowej na piątym miejscu uplasował się z sumą 429 punktów i czasie 11:33:31 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu. Czwarte miejsce z sumą punktów 453 i czasie 11:37:07 należy do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.

Trzecie miejsce z liczbą punktów 515 i czasie 11:38:57 zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej. Z kolei na drugim miejscu z liczbą 526 punktów i czasie 11:34:03 jest Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku. Pierwsze miejsce z liczbą punktów 608 i czasie 11:34:54 należy do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Nagrodą dla wszystkich powyższych szkół jest wyjazd dla dziesięciu osób z każdej placówki na targi Agritechnica do Hanoweru. Natomiast przekazanie nagród dla zwycięzców nastąpi 22 września na Agro Show.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x