piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przyczepy platformowe Firmy JOSKIN

spot_img

Interesujący efekt przyniosło przejęcie w 2012 roku firmy Leboulch, czyli francuskiego producenta wywrotek rolniczych, rozrzutników obornika, a także przyczep belowych, przez znany w świecie belgijski koncern technologii rolniczej JOSKIN. Podjęto wtedy decyzję o przeprojektowaniu przyczep platformowych Leboulch i dodaniu ich do nowej oferty JOSKIN’a. Zgodnie z tą koncepcją połączono doświadczenie marki Leboulch z nowoczesną technologią, którą dysponuje marka JOSKIN. Dzięki temu powstała ulepszona przyczepa platformowa z dostosowaniem do potrzeb rolników i rynku. 

Dwa rodzaje przyczep

W rezultacie, na obecnym etapie oferta przyczep platformowych JOSKIN dzieli się na modele ocynkowane i malowane. I chociaż obydwie wersje mają taką samą podstawową konstrukcję – głównie rurową  (co zwiększa ich wytrzymałość na skręcanie), to budowa tych pojazdów nie jest całkowicie identyczna.

Przyczepy ocynkowane mają platformę z blachy ze stali HLE (stal o wysokiej granicy plastyczności), o grubości 4 mm z podłużnymi zagłębieniami na całej długości. Daje to efekt w postaci zwiększenia wytrzymałości podłogi. Natomiast dla uniknięcia niepożądanych zastojów wody, w zagłębieniach tych wykonuje się otwory umożliwiające czyszczenie i szybki odpływ cieczy. Natomiast krawędzie boczne tego rodzaju przyczep są lekko podwyższone, co zapewnia większą stabilność ładunku. Boki przyczep wzmacnia się też profilowaniem wzdłużnym. Seria przyczep ocynkowanych może być także dostępna w wersjach z podłogą z impregnowanego drewna (o grubości 4 cm). Modele lakierowane (zieleń firmowa JOSKIN), wyposażone są w antypoślizgową podłogę z karbowanej blachy. Mają też  specjalny profil zewnętrzny z rantem o szerokości 2 cm, do bocznego zabezpieczenia ładunku.

Przyczepy z europejskimi homologacjami

Dodajmy, że oferta przyczep platformowych JOSKIN, zarówno tych ocynkowanych, jak i malowanych, posiada homologację zgodną z normami europejskimi i francuskimi z okresem ważności do 2025 roku. 
Ponadto, we wszystkich doczepianych przyczepach belowych marki JOSKIN wykorzystano najnowsze udoskonalenia techniczne opracowane w różnych zakładach koncernu. 
Modele ocynkowane tych przyczep produkuje się w Polsce, gdzie znajduje się firmowa ocynkownia. Natomiast wersje malowane pochodzą z fabryki Leboulch w Normandii. Ważną informacją jest też to, że wszystkie akcesoria (dyszel, burty, osie itp.), dla obydwu serii są identyczne, a ich wykonawcami są wyspecjalizowane jednostki produkcyjne.

Źródło i foto: materiały firmy JOSKIN

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x