poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Pełne sterowanie z kabiny

spot_img

AmaSpread 2 to nowy komputer do obsługi rozsiewacza ZA-V Profis Control z firmy Amazone. Kolorowy ekran o przekątnej 4,3 cala zapewnia wysoki komfort obsługi. Wszystkie informacje dotyczące rozsiewacza, w tym dawki nawozu czy pozostałej ilości nawozu w zbiorniku, są prezentowane w jasny i wyraźny sposób. Warto zaznaczyć, że każda istotna funkcja ma osobny przycisk.

Wszystkie ważne funkcje związane z dozowaniem i rozsiewaniem nawozów na granicy pola można wywołać bezpośrednio, naciskając podświetlony, wygodny w obsłudze przycisk. Istnieje możliwość zapisu specjalnych ustawień dla 10 różnych typów nawozów i korzystać z nich w dowolnym momencie. Na wyświetlaczu są pokazywane dane na temat rozsianej ilości, obrobionej powierzchni oraz czasu pracy, co ułatwia prowadzenie dokumentacji przez użytkownika. 

Poza regulacją dawki rozsiewu zależnej od prędkości roboczej, komputer AmaSpread 2 umożliwia przełączanie pomiędzy maks. 6 sekcjami szerokości i korzystanie z funkcji ważenia rozsiewacza Profis.

Ponadto dzięki szybkiemu dostosowaniu dawki nawozu można szybko reagować na warunki panujące na polu. Dokładna regulacji dawki poprzez komputer obsługowy to także zasługa techniki ważenia z częstotliwością 200 Hz. Dzięki tej technologii nawet przy wahającej się jakości nawozu można zagwarantować stałą dawkę rozsiewu. W połączeniu z opcjonalnym czujnikiem nachylenia terenu zapewnia to dokładny wynik ważenia nawet na zboczach. 

Przy zastosowaniu systemu rozsiewu granicznego Limiter V+ użytkownik może w zależności od sytuacji wybierać pomiędzy rozsiewem krawędziowym, granicznym i przy rowach, nie opuszczając przy tym kabiny ciągnika. 

Z listy wyposażenia dodatkowego można zamówić czujniki stanu napełnienia, które połączone z komputerem AmaSpread 2 informują o kończącym się nawozie w zbiorniku. Możliwości terminalu uzupełniają funkcje sterowania oświetleniem roboczym. 

Fot. firmowe

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x