czwartek, 22 lutego, 2024

Oszczędzaj w transporcie

spot_img

Na ceny paliw nie mamy wpływu, ale na wybór ciągnika do gospodarstwa już tak. Warto dobrze to przeanalizować bowiem koszty utrzymania sprzętu nie są małe. Składa się na to wiele rzeczy, ale kluczowe dla wielu rolników czy firm świadczących usługi jest zużycie paliwa. 

Najważniejsze założenia

Firmy zajmujące się produkowaniem ciągników prześcigają się w rozwiązaniach konstrukcyjnych mających na celu spowodować jak najmniejsze spalanie oleju napędowego.   

Takie cele przyświecały także inżynierom John Deere przy projektowaniu nowego modelu 6R 185. Po trzech miesiącach od jego debiutu na rynku został on został oficjalnie ogłoszony najbardziej oszczędnym ciągnikiem o mocy poniżej 250 KM w zastosowaniach drogowych. W testach DLG PowerMix Transport 2.0 nowy model 6R 185 zużył zaledwie 355 g/kWh oleju napędowego i 14 g/kWh płynu DEF. 

Spore oszczędności

W zależności od regionalnych cen oleju napędowego i płynu DEF pozwala to na oszczędności do 2 EUR/godz. podczas transportu, co oznacza, że rolnicy i usługodawcy mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty operacyjne. Taki wynik to dowód na to, że ciągnik 6R 185 sprawdza się znakomicie w zastosowaniach drogowych. Ciągnik waży 7,9 t i jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik PowerTech PVS o pojemności 6,8 l i mocy maksymalnej moc 234 KM z inteligentnym zarządzaniem mocą. Operator ma do dyspozycji przekładnię AutoPowr.

Niekwestionowany lider

Warto wspomnieć, że wcześniej model 6R 250 osiągnął najlepsze wartości w teście PowerMix w klasie mocy powyżej 250 KM. Ciągnik ten jest nadal niekwestionowanym liderem.

Wszystkie ciągniki John Deere przetestowano zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami testu DLG PowerMix Transport w centrum testowym DLG w miejscowości Groß-Umstadt. Cykle testowe na drodze obejmują jazdę w typowych warunkach eksploatacyjnych z niskimi i wysokimi obciążeniami.

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x