poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Opryskiwacze „See & Spray”. Nagroda dla John Deere

spot_img

Światowy lider w branży maszyn rolniczych Firma John Deere, może się poszczycić kolejnym osiągnięciem, czyli prestiżowymi nagrodami: „CES® 2022 Innovation Awards Best of Innovation” (ang.: Nagroda za innowacyjność – Najlepsza Innowacja) w kategoriach „Robotics” (Robotyka) i „Vehicle Intelligence & Transportation” (Inteligentne, autonomiczne pojazdy i transport). 

Najlepsi na światowych targach

CES, czyli „Consumer Electronics Show” (ang.: Pokazy Elektroniki Użytkowej), to światowe wydarzenie targowe organizowane przez Stowarzyszenie Technologii Konsumenckiej (CTA), które odbywa się corocznie w styczniu, w Las Vegas, w Stanach Zjednoczonych i obejmuje prezentacje najnowszych produktów różnych technologii branżowych. 

Stowarzyszenie CTA nagradza tam wyróżniający się design i jakość rozwiązań z zakresu inżynierii produktów technologii użytkowej. W tym roku CTA ogłosiło wynik konkursu już przed rozpoczęciem CES 2022, które odbędzie się w dniach 5-8 stycznia 2022 r. w Las Vegas, w tradycyjnej formie targowej, a także w formie online.

Uczące się opryskiwacze

Firmę John Deere wyróżniono nagrodą „Innovation Award” w dwóch wyżej wspomnianych kategoriach za technologię „See & Spray”.
Technologia „See & Spray”, to zaawansowane rozwiązanie z dziedziny robotyki rolniczej. System umożliwia maszynie rozpoznawanie obrazów, a także „uczenie się” wykrywania różnicy pomiędzy roślinami, a chwastami, co w efekcie pozwala precyzyjnie aplikować środki chwastobójcze. 

Zysk dla rolnika i środowiska

Jak zauważają specjaliści, zastosowanie tej technologii  zarządzania rozpoznawaniem roślin gwarantuje oszczędność czasu i stosowanych środków, a przez to zysk dla rolnika i  znaczące zmniejszenie obciążenia dla środowiska naturalnego. 

– Możliwości technologiczne w rolnictwie inspirują nas do rozwijania nowatorskich smart-urządzeń, systemów i rozwiązań – wyjaśnia Jahmy Hindman, Chief Technology Officer w John Deere. – Pozwalają też zająć się każdą rośliną z osobna. Cieszę się, że możemy wspierać w ten sposób naszych klientówDodam, że Firma John Deere jest w czołówce tego rodzaju innowacji. Dzięki technologii takiej jak „See & Spray” pomagamy naszym klientom w maksymalizacji zrównoważonego rozwoju. Wszystko po to, by rolnicy mogli skupić się na tym co najważniejsze, czyli na wytwarzaniu pożywienia dla ludzi.

W szczegółach technologia „See & Spray” wykorzystuje proces tzw. uczenia maszynowego (deep learning), kamery i robotykę, po to by odróżnić rośliny od chwastów. Natomiast przyszłość tej technologii, to klucz do indywidualnego traktowania każdej rośliny i do zapewniania jej dokładnie tego, czego w danym momencie potrzebuje. 

O CES Innovation Awards 

Nagrody „CES Innovation Awards” przyznawane są na podstawie oceny materiałów opisowych dostarczonych sędziom jury. Zgłoszone do konkursu produkty oceniane są pod kątem zastosowanej inżynierii, funkcjonalności, estetyki i designu, a także za to, co czyni je unikatowymi i innowacyjnymi. Produkty z najwyższą punktacją otrzymują tytuł „Best of Innovation”.


Źródło i foto: materiały Firmy John Deere

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x