czwartek, 23 marca, 2023
spot_img

Nowy opryskiwacz samojezdny Pantera 4503

spot_imgspot_img

Wraz z nowym opryskiwaczem Pantera 4503 firma AMAZONE wprowadza na rynek samojezdny opryskiwacz z nowym pakietem Comfort 1 i innowacyjnym prowadzeniem belki. Pantera 4503 spełnia normy emisji spalin 5. Serce Pantery 4503 stanowi 6-cylindrowy silnik Deutz o mocy 218 KM. Silnik rzędowy z turbodoładowaniem i chłodnicą powietrza doładowującego realizujący maksymalne zapotrzebowanie mocy dzięki inteligentnemu układowi sterowania silnikiem w trybie ECO zapewnia minimalne zużycie paliwa. Jeśli potrzebna jest jednak większa moc, na przykład podczas pracy na stromych zboczach, kierowca posiada do dyspozycji tryb POWER. W temacie oczyszczania spalin AMAZONE stawia na układ recyrkulacji spalin z katalizatorem utleniającym do silników wysokoprężnych i filtrem cząstek stałych, który chroni środowisko! Filtr cząstek stałych podlega ciągłej regeneracji podczas pracy. Katalizator SCR redukuje tlenki azotu na zasadzie wtrysku AdBlue. 20-litrowy zbiornik płynu AdBlue(DEF) znajduje się obok 230-litrowego zbiornika oleju napędowego. Zużycie płynu AdBlue(DEF) wynosi ok. 2,5% zużycia paliwa.

 

Pod pokrywą po lewej stronie kryje się SmartCenter z rozwadniaczem i całym osprzętem obsługowym oraz przyłączami wraz z przyłączem do napełniania poprzez ssanie. Pakiet Comfort 1 w nowym opryskiwaczu Pantera z systemem TwinTerminal 3.0 w osprzęcie obsługowym jeszcze bardziej usprawnia obsługę maszyny. Obejmuje on seryjnie automatyczne zatrzymanie napełniania poprzez ssanie. Opcjonalnie oferowane jest również automatyczne zatrzymanie napełniania ciśnieniowego. Żądany poziom napełnienia zbiornika cieczy roboczej można wprowadzić w kabinie poprzez terminal ISOBUS lub na panelu sterowania w systemie TwinTerminal. W czasie oprysku sterownik mieszadła reguluje wydajność mieszania w zależności od stopnia napełnienia zbiornika. Następnie pakiet Comfort umożliwia automatyczne mycie, które można całkowicie obsługiwać zdalnie z kabiny.

 

Alternatywnie opryskiwacz Pantera może być także wyposażony w pakiet Comfort 2 posiadający dodatkową pompę wody płuczącej. Z tym pakietem maszynę można myć w sposób ciągły, a podczas napełniania poprzez ssanie można napełnić oprócz zbiornika cieczy roboczej także zbiornik wody płuczącej.

Pantera daje się opcjonalnie wyposażyć w nowy aktywny system regulacji belki polowej ContourControl i aktywne tłumienie drgań SwingStop o szerokości roboczej do 40 m. Belka polowa Super-L2 i nowa belka polowa Super-L3 w połączeniu z systemem ContourControl posiada poza tym nowe rozkładanie belki Flex. Sprawia ono, że rozkładanie i składaniebelki stało się o 40% szybsze. Dzięki temu można szybciej przemieszczać się ciągnikiem z jednego pola na drugie.

 

Wraz z systemem ContourControl firma AMAZONE oferuje innowacyjną technologię spełniającą wymagania pracy przy wyższych prędkościach i z wyższą precyzją aplikacji. ContourControl może również odchylać belki w dół utrzymując dzięki temu zawsze dokładnie odstęp od powierzchni docelowej. ContourControl zapewnia bardzo dobre pionowe prowadzenie belki polowej, natomiast SwingStop optymalizuje położenie poziome przy dużych belkach pionowych. Bardzo szybko i dokładnie pracujący hydrauliczny system prowadzenia belki polowej umożliwia większą prędkość podczas pracy. W połączeniu z elektrycznym przełączaniem każdego rozpylacza AmaSelect uzyskuje się niespotykany nigdy wcześniej poziom wydajności przy zachowaniu najwyższej precyzji.

Oprócz zmienionej nowoczesnej technologii oczyszczania spalin, pakietu Comfort i innowacyjnego prowadzenia belki polowej, występują również inne zmiany i ulepszenia. W ich wyniku Pantera 4503 posiada pyłoszczelne schowki przy wejściu oraz nowe światła wsteczne LED.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

źródło/fot. mat. prasowe Amazone

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników