poniedziałek, 26 lutego, 2024

Nowy model i mocniejsze silniki

spot_img

W gamie małych ładowarek kołowych Claas TORION z centralnym przegubem oferowane są trzy modele z silnikami o mocy od 46 do 74 KM. Najmniejszy model 530 ma 4-cylindrowy silnik o mocy 46 KM. Jednostka napędowa z firmy Yanmar ma pojemność skokową 2,2 l. Układ hydrauliczny zasila pompa o wydajności 61 l/min przy ciśnieniu 230 barów. Wysięgnik z kinematyką typu Z podnosi ładunki na wysokość 3,18 m. W punkcie obrotu łyżki, umożliwia uzyskanie wysokości napełniania do 2,82 m i zasięgu do 1,46 m. Wysięgnikiem steruje się za pomocą joysticka. Dwa dodatkowe obwody hydrauliczne można obsługiwać za pomocą dodatkowej dźwigni lub przycisków.

Mocniejsze siniki

Z kolei większe modele ładowarek TORION 535 i 639 są napędzane czterocylindrowymi silnikami Yanmar o pojemności 2,1 l i mocy 74 KM. Jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin Stage V z wykorzystaniem filtra cząstek stałych (DPF) i katalizatora oksydacyjnego (DOC). Powyższe ładowarki są opcjonalnie dostępne ze standardową kinematyką typu Z lub z kinematyką typu Z w wersji High-Lift. W wersji standardowej można w ten sposób uzyskać wysokość napełniania 2,82 m (TORION 535) lub 2,98 m (TORION 639), a w wersji High-Lift nawet 2,97 m i 3,18 m. W zależności od wariantu, punkt obrotu łyżki wynosi od 3,19 m do 3,54 m. Maksymalny zasięg wynosi przy tym od 1,49 m do 1,71 m.

Dwa zakresy jazdy

Hydrostatyczny układ napędowy dysponuje dwoma zakresami jazdy. Ładowarka TORION 530 może się poruszać z maksymalną prędkością do 20 km/h, a dwa większe modele do 30 km/h. Z listy wyposażenia dodatkowego można zamówić m.in. układ amortyzacji wstrząsów ramienia roboczego, który zapobiega kołysaniu na nierównym terenie i podczas szybkich cykli załadunku. Dzięki kątowi skrętu 40° wahliwego przegubu manewrowanie nie stanowi problemu nawet na ciasnych podwórzach i w wąskich budynkach gospodarskich. TORION 530 i TORION 535 ze standardowymi oponami 340/80 R18 nie przekraczają ponadto wysokości przejazdu 2,50 m.

Przestronna kabina

Kabina operatora z wieloma schowkami i przegródkami zapewnia bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach. Pociągnięta daleko ku dołowi wypukła szyba przednia daje dobry widok na ramię robocze i narzędzia. Przeszklone drzwi wejściowe oraz prawe okno mogą być otwierane i blokowane pod kątem 180°. Duży komfort pracy zapewnia kolumna kierownicy z bezstopniową potrójną regulację, pneumatyczny fotel operatora, klimatyzacja oraz niski poziom hałasu w kabinie. Wyświetlacz umieszczono na prawym słupku A. Na dachu kabiny mogą zostać zamontowane w halogenowe reflektory robocze lub osiem reflektorów LED z oświetleniem 360°.

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x