wtorek, 20 lutego, 2024

Nowości w ofercie marki HORSCH

spot_img

Trzykomorowy zbiornik dla siewnika Avatar oraz wał HORSCH Double RollPack dla kultywatora Tiger to nowości w ofercie marki HORSCH.

Trzykomorowy zbiornik

Firma HORSCH poszerza swoją ofertę o nowy trzykomorowy zbiornik dla siewnika do siewu bezpośredniego HORSCH Avatar o szerokości roboczej wynoszącej 3 i 4 metry. Nowy system zbiorników nazywa się „Tripletank”. Nadal jednak można nabyć HORSCH Awatar z pojedynczym lub podwójnym zbiornikiem. Tripletank umożliwia jednoczesne wysiewanie dwóch kultur z równoczesnym podawaniem nawozu lub wysiew kultur w różnych mieszankach wraz z równoczesnym umieszczaniem ich na różnych głębokościach. Taka mieszanka roślin szybciej pokrywa glebę, stymuluje rozwój życia w niej, zwiększa przenikanie korzeni w ziemię oraz zwiększa koncentrację składników pokarmowych w glebie.
Nowo opracowany i zaprojektowany zbiornik Tripletank składa się z trzech oddzielnych komór umieszczonych jedna za drugą. Całkowita objętość zbiornika wynosi 3800 litrów. Zbiornik został podzielony na trzy części w stosunku 60/10/30, co zaspakaja różne potrzeby w ramach jednego zbiornika. W przypadku siewnika Avatar SD o szerokościach roboczych 6 i 8 metrów HORSCH oferuje jednostkę do wysiewu mikrogranulatu jako nawożenie startowe, granulat przeciwko ślimakom lub innych komponentów. Ponadto trzeci zbiornik jest zintegrowany z głównym. Opcjonalnie może go rozszerzyć o specjalny mikrogranulator lub standardowy zespół dozowania nasion i nawozów.

Dodatkowe opcje

Tripletank posiada dwie głowice rozdzielcze. Klient sam decyduje o tym, czy chce mieć wszystkie węże jednej głowicy umieszczone w dwóch rzędach po jednej stronie maszyny czy też woli, by węże prowadzące z jednej głowicy doprowadzały materiał siewny do wszystkich redlic siewnych jednego rzędu. Pierwszy wariant umożliwia użytkownikowi mechaniczne lub elektroniczne wyłączenie połowy szerokości roboczej, co zwłaszcza w przypadku nieregularnych granic pola (ostre kąty) pozwala zminimalizować nakładanie się wysiewu.
Jeśli klient decyduje się na selektywne prowadzenie węży, to wówczas węże wychodzące z lewej głowicy zasilają redlice siewne z przodu, a węże wychodzące z prawej głowicy z tyłu. Pozwala to na wysiew różnych kultur, które trzeba np. wysiać precyzyjnie na różnej głębokości. Atutem zbiornika Tripletank jest również niska wysokość napełniania, dzięki czemu jest ono znacznie ułatwione.

Podwójny wał dla Tigera

Jeśli chodzi o kultywatory, to HORSCH wprowadził również pewne nowości dla Tigera. O ile do Terrano już od jakiegoś czasu dostępny jest podwójny wał RollPack, tak w przypadku Tigera do tej pory taki wał dostępny był tylko na rynek rosyjski i ukraiński. Na dzisiaj podwójny wał RollPack dla serii HORSCH Tiger jest do nabycia także na rynku europejskim. Podwójny wał RollPack nadaje się szczególnie do gleb ciężkich, ponieważ pierścienie wału umożliwiają intensywną rekonsolidację gleby i pozostawiają jednolitą strukturę powierzchni. Podwójny wał RollPack jest mniej podatny na ścieranie i zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy kultywatora.

Dodatkowo przenikające się pierścienie wału o średnicy 62 cm zapewniają dobre samooczyszczanie. Nowa wersja wału dla HORSCH TIGER jest dostępna dla szerokości roboczych od 3 do 7,5 metra. W przeciwieństwie do wału oponowego, w którym opony spełniają również funkcję jezdną na drodze, podwójny wał RollPack w Tigerze pracuje jedynie na polu. Jego podwozie jezdne ma własne opony transportowe. Podczas jazdy po drodze wał pozostaje w spoczynku złożony z tyłu maszyny. Zwiększa to nie tylko komfort jazdy po drogach publicznych, ale także sprawia, że skręt na uwrociach jest lżejszy. W zależności od potrzeb rynkowych opcjonalnie dostępny jest też pneumatyczny lub hydrauliczny układ hamulcowy.

źródło/fot.: mat. prasowe HORSCH

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x