poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nowości marki Kubota na Agro Show

spot_img

Podczas tegorocznej wystawy Agro Show w Bednarach zostaną zaprezentowane nowe ciągniki marki Kubota o kilku wariantach mocy. Będzie to m.in. doskonała okazja, by po raz pierwszy zobaczyć następcę najpopularniejszego japońskiego ciągnika – model L5040.

Podczas tegorocznych targów Agro Show zaprezentujemy kierunek, w którym zmierza Kubota w Europie. Japońskie ciągniki nowej generacji są maszynami w pełni przystosowanymi do lokalnych warunków pracy, a jednocześnie niezmiennie reprezentują tę samą, japońską jakość. Co ważne, wszystkie prezentowane maszyny są już dostępne w naszej sieci dilerskiej, w najlepszym na rynku finansowaniu fabrycznym Kubota Finance – mówi Andrzej Sosiński, Manager ds. Marketingu marki Kubota.

Popularny sadownik po modernizacji

Kubota L5040 to jeden z najpopularniejszych ciągników sadowniczych w Polsce. W zeszłym roku nabywców znalazło niemal 200 sztuk modelu o mocy 51 KM. W Bednarach będzie prezentowany jego następca – Kubota L2501 – w którym dokonano wiele modyfikacji pod kątem wygody i wydajności pracy. Poprawiono czytelność tablicy wskaźników, a silnik dostosowano do obowiązujących norm unijnych. Moc nowego ciągnika zaniżono do 49 KM, aby utrzymać prostotę konstrukcji – w dalszym ciągu zachowano mechaniczny wtrysk paliwa i brak filtra DPF.

Nowa kabina

Kolejną nowością są dwa ciągniki z serii M4002 – Kubota M4062 oraz Kubota M4072 – o mocy odpowiednio 66 i 74 KM. Te ciągniki średniej mocy zastępują modele M6060 i M7060. Jedną z widocznych zmian w stosunku do poprzedników jest nowa, bardziej przestronna kabina. Ponadto model M4072 będzie mógł być wyposażony w skrzynię przekładniową 36/36 oraz rewers elektrohydrauliczny. Zadbano również o komfort operatora poprzez zastosowanie pneumatycznie amortyzowanego fotela, nowej cyfrowej deski rozdzielczej, a także dzięki zwiększeniu zakresu regulacji kolumny kierowniczej. Nowa kabina Ultra Large Cab II będzie mogła być wyposażona w fotel pasażera. W modelach wyposażonych w półbiegi dostępna będzie opcja elektronicznego sterowania sprzęgłem na dźwigni zmiany biegów.

Kubota MGX

Nowa pokrywa silnika to jeden z wyróżników kolejnej generacji ciągników Kubota serii MGX, na którą składa się 5 typów o mocach od 104 do 143 KM. Pod wspomnianą pokrywą mogą znajdować się jednostki napędowe V3800 o pojemności 3,8 l lub V6108 o pojemności 6,1 l.

– Kolejna generacja ciągników Kubota MGX, oprócz szeregu usprawnień funkcjonalnych i wizualnych, otrzymała silniki o zoptymalizowanej charakterystyce. Jak widać, w myśl powiedzenia, iż „lepsze jest wrogiem dobrego”, Japończycy są w stanie doskonalić jednostki, które już i tak oferują rewelacyjne osiągi – mówi Grzegorz Czerwiak, Manager produktu marki Kubota.

Ciągniki wyposażono w przekładnię Powershift z 8 biegami w 3 zakresach oraz możliwością ich zmiany pod obciążeniem. W rezultacie daje to 24 biegi do przodu i do tyłu lub – w opcji z biegami pełzającymi – nawet po 32 przełożenia. Nowością w serii MGX są jeszcze m.in. przedni opcjonalny TUZ zintegrowany z podwoziem ciągnika oraz układ automatycznego rozłączania przedniego napędu połączony z układem kierowniczym. Układ ten ma służyć zmniejszeniu promienia skrętu. Od teraz do listy opcji trafiły również: amortyzacja przedniej osi oraz rozwiązania dla rolnictwa precyzyjnego.

Największa seria

Podczas targów Agro Show swoją polską premierę będzie miała również największa seria ciągników Kubota, czyli M7002. Nowy ciągnik otrzymał wiele układów wspierających komfort pracy operatora. Należy do nich m.in. opcjonalne zawieszenie kabiny, nowy fotel operatora, opcjonalne reflektory LED, a także wyższa jakość wykończenia wnętrza kabiny. Na życzenie kupującego ciągnik może być wyposażony również w takie udogodnienia, jak elektrycznie regulowane lusterka zewnętrzne. Jednak prawdziwą innowacją w M7002 jest 6-biegowa skrzynia Powershift w standardzie posiadająca przełożenia 30/15, a w opcjonalnej wersji z biegami pełzającymi aż 54/27.

Kompaktowe ciągniki

Tegoroczna reprezentacja marki Kubota podczas targów w Bednarach będzie obejmować również ciągle rozwijaną gamę ciągników kompaktowych. Według ostatnich badań firmy Martin&Jacob, w pierwszym półroczu br. marka Kubota zajęła pierwsze miejsce w sprzedaży ciągników kompaktowych o mocy do 40 KM na terenie naszego kraju. Na zwiedzających będą czekały modele z serii L1 oraz mikrociągniki serii B1, B2 oraz BX.

 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x