wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Nowe ładowarki Kramer-Werke

spot_img

Firma Kramer-Werke GmbH poszerza swoją ofertę ładowarek teleskopowych o dwa nowe modele: KT144 z kompaktowym teleskopem i KT3610 – uniwersalną maszynę z zasięgiem wysokości składowania do 9,50 m. W efekcie aktualna oferta Kramer-Werke składa się z 13 modeli ładowarek o wysokościach składowania w przedziale od 4,3 m do 9,50 m. 

Niewielka ale mocna KT144 

KT144 to ultrakompaktowa ładowarka teleskopowa o wysokości poniżej 2 m, szerokości ok. 1,60 m i o ciężarze własnym rzędu ok. 3000 kg. Ładowarka KT144 to także najmniejszy model w ofercie ładowarek teleskopowych marki Kramer, której udźwig na widłach do palet wynosi 1450 kg, a wysokość załadunku ok. 4,50 m. W efekcie, nawet podczas obsługi ciężkich ładunków (np. bel kiszonki), maszyna dysponuje wystarczającą rezerwą do pracy z dużym zasięgiem. Standardowo, pojazd ten   wyposażono też w sprawdzony system szybkiej wymiany osprzętu z mechaniczną blokadą. Opcjonalnie dostępne są także: hydrauliczne blokady i różnego rodzaju użyteczne  szybkozłącza, w tym mocowanie Euro. Natomiast do obsługi dodatkowego sprzętu np. z funkcjami hydraulicznymi, jak łyżka chwytakowa do kiszonki, ładowarka dysponuje fabrycznie wbudowanym trzecim obwodem sterowania. Dostępne są również ładowarki KT144 z dwoma silnikami. Podstawą jest tu silnik Yanmar o mocy 19 kW lub 25 KM spełniający wymogi poziomu emisji spalin V, bez konieczności ich dodatkowego oczyszczania. Natomiast moc hydrauliki roboczej tego typu ładowarki wynosi maksymalnie 36,4 l na minutę z opcjonalną dostępnością silnika Yanmar o mocy 33 kW lub 45 KM, w którym przetwarzanie spalin przeprowadza się za pomocą połączenia katalizatora i filtra cząstek stałych. Użycie tak dużego silnika daje wiele nowych możliwości, w tym osiąganie prędkości maksymalnej 30 km/h i zastosowanie hydrauliki siłowej Powerflow o wydajności do 70 l/min. Ponadto, ładowarkę KT144 wyposażono w przestronną i wygodną kabinę z ergonomicznym wyposażeniem, systemem obsługi i dużą widocznością przy pracy dziennej i nocnej. Model KT144 posiada też standardowo, elektryczny (automatyczny), hamulec postojowy z funkcją Hill-Hold. A  poza trybem kierowania na wszystkie koła, opcjonalnie dostępny jest też tryb kierowania na przednią oś i tzw. „psi chód”. Maszynę można też wyposażyć w instalację do wolnej jazdy i przepustnicę ręczną. Może ona mieć maksymalnie cztery różne tryby jazdy. Teleskopowa ładowarka KT144 idealnie nadaje się do pracy w gospodarstwie i w pomieszczeniach zamkniętych.

Aż 9,5 metra to KT3610!

Natomiast model ładowarki KT3610 firmy Kramer daje użytkownikom nowe możliwości pod względem wysokości załadunku i zasięgu, a 3-sekcyjny wysięgnik zapewnia maszynie maksymalną w tym przypadku kompaktowość budowy. Pojazd odznacza się niewielką, bo zaledwie 5,03 m długością (bez łyżki) i szerokością rzędu 2,28 m. Dzięki temu, w ocenie specjalistów, ładowarka KT3610 zalicza się do kategorii pojazdów uniwersalnych do wszechstronnego zastosowania. A przy ciężarze roboczym 8200 kg (zależnie od opcji) i kompaktowych wymiarach, KT3610 osiąga maksymalną wysokość podnoszenia 9,50 m i maksymalne obciążenie użytkowe 3600 kg. Do dyspozycji użytkowników są również dwie opcje kabiny. Pojazd z kabiną standardową przeznaczony jest np. do niskich stajni i przejazdów. Dzięki standardowym 24calowym oponom ładowarka wyróżnia się też niewielką, zaledwie 2,31 m całkowitą wysokością. Opcjonalnie do dyspozycji jest także podwyższona o 18 cm kabina zapewniająca optymalną widoczność, przede wszystkim po prawej stronie. KT3610 wyposażono również w  funkcje Smart Handling, inteligentną ochronę przed przeciążeniem, automatyczny powrót łyżki oraz rozwiązanie telematyczne EquipCare. Producent zapewnia także  użytkownikom dostęp do takiej samej gamy wyposażenia opcjonalnego jak w przypadku modelu KT407. Ładowarka sprawdza się znakomicie np. przy przeładunku bel, gdy wymagane są duże wysokości załadunku w ograniczonych przestrzeniach operacji.
 
Źródło i foto: materiały firmy Kramer-Werke GmbH

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x