poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

Mniejsza liczba zarejestrowanych przyczep

spot_img

Z podsumowania listopadowej rejestracji przyczep rolniczych wynika, że rolnicy kupili je w ilości 488 szt. Jest o 433 mniej niże przed rokiem, a od stycznia 2022 do końca listopada trafiło do polskich gospodarstw w sumie 7560 nowych przyczep rolniczych. Spadek w stosunku do zeszłego roku wynosi 5,4%.

Rynek przyczep stygnie?

Najwięcej sprzedano i zarejestrowano przyczep marki Pronar – 2794 szt. Rok wcześniej było to 2997 szt. Udział rynkowy tego producenta wynosi 37%. Na drugim miejscu jest marka Metal-Fach z 762 zarejestrowanymi przyczepami i udziałem rynkowym na poziomie 10,1%. Na trzecim miejscu uplasowała się marka Wielton. Zarejestrowano w sumie 707 przyczep z Wielunia, co daje temu producentowi 9,4% udziałów rynkowych. Marka Metaltech zajęła czwartą pozycję z zarejestrowanymi 550 przyczepami. Daje to producentowi z Mirosławca i 7,3 % udziałów rynkowych.

Jeżeli chodzi o największą sprzedaż i liczbę rejestracji w regionach to na pierwszym miejscu jest woj. mazowieckie z 1140 rejestracjami. Na drugi miejscu jest województwo lubelskie, gdzie zarejestrowano 1038 szt. przyczep rolniczych. Na trzecim miejscu uplasowała się wielkopolska, gdzie pracuje 991 szt. nowo zarejestrowanych przyczep rolniczych.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x