wtorek, 20 lutego, 2024

Massey Ferguson Experience Tour na Warmii i Mazurach

spot_img

Massey Ferguson Experience Tour to prezentacja, testowanie maszyn, podsumowanie dokonań i zaprezentowanie planów na przyszłość. Od kwietnia do listopada spotkać ich  można w różnych częściach Europy min. we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Norwegii, Danii i Hiszpanii.

 

Massey Ferguson to nie tylko ciągniki

W tym roku Massey Ferguson Experience Tour zawitał również do Polski, 24, 25 i 26 lipca prezentacja maszyn Massey Ferguson odbyła się w północnej Polsce w miejscowości Sarna w województwie warmińsko – mazurskim. Pokazy odbyły się na polach należących do firmy SarnaAgro autoryzowanego dealera marki Massey Ferguson.  Spotkanie rozpoczęła parada maszyn, którą prowadzili  Artur Kabza specjalista od spraw ciągników oraz Leszek Simiński specjalista od maszyn żniwnych i maszyn zielonkowych. Należy pamiętać, że Massey Ferguson to nie tylko ciągniki, ale również maszyny zielonkowe, kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy rolujące, ładowarki oraz kombajny.

Podczas parady prezentowano między innymi serię ciągników specjalistycznych MF 3700 przeznaczonych do gospodarstw sadowniczych. Seria ta obejmuje pięć modeli ciągników specjalistycznych o różnych szerokościach i profilach. Modele napędzane są nową generacją czterocylindrowych silników Stage 3B o mocy  od 75 do 105 KM.

Kolejne prezentowane ciągniki z serii globalnej to min.  MF 4708 ze zgrabiarką jednokaruzelową, MF 5710, MF 6712, MF 6715 S Dyna 6 , MF 7715 S Dyna 6, MF 7718 S Dyna 6 , MF 7718S DynaVT, MF 8740 S DynaVT i wiele innych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się maszyny zielonkowe mogliśmy oglądać między innymi  kosiarką dyskową MF DM 306 TL o szerokości roboczej 3 metry z sześcioma dyskami koszącymi. Podczas parady zaprezentowano również zgrabiarkę MF RK 772 SD-TRC dwukaruzelową z bocznym układaniem pokosu o szerokości roboczej od 6,60 do 7,70 m. Prasa Massey Ferguson RB 4160V tworząca baloty o średnicy  od 0,9 do 1,6m o bezkrzywkowym podbieraczu charakteryzuje się szybką i cichą pracą i jest bardzo łatwa w codziennej obsłudze. Wszelkie szczegóły przedstawił Albert Ciszek, ekspert specjalizujący się w maszynach zielonkowych.

Magazyn części zamiennych MF od maja także w Polsce!

Jerzy Baier reprezentujący w firmie AGCO dział handlowy obsługi posprzedażowej zwrócił uwagę, że od maja tego roku mamy w Polsce pierwszy magazyn części co z pewnością jest dobrą wiadomością dla klientów. Wszyscy autoryzowani dealerzy zostali podłączeni pod ten magazyn dzięki temu znacząco skróciliśmy czas dostaw części zamiennych. Magazyn zlokalizowany jest w okolicach Warszawy, na terenie Europy jest 11 takich magazynów z częściami. W tej chwili  jesteśmy na etapie wprowadzania usługi tzw. dostaw nocnych, dzięki którym dealer zamawiając część, której nie posiada na stanie do godziny 18:00, będzie ją miał u siebie następnego dnia rano – wyjaśnia Jerzy Baier.

Firma Trelleborg w 100 procentach dla rolnictwa

Podczas spotkania Sławomir Woliński reprezentujący firmę Trelleborg  przybliżył uczestnikom firmę wyróżniającą się tym, że produkuje i dedykuje całą swoją produkcję szeroko pojętemu rolnictwu. Dla wielu osób zaskoczeniem było to, że  firma nie produkuje dodatkowo opon osobowych, ciężarowych, że skupia się tylko na produkcji opon dla rolnictwa.  Oferowane opony do ciągników, przyczep, pługów, siewników, których praktycznie jest ponad  600 rozmiarów i około 200 rodzajów bieżnika, także mamy co robić zapewnił przedstawiciel firmy Trelleborg.

Sławomir Woliński szczególną uwagę zwrócił na  coś o czym teoretycznie wszyscy wiedzą, czyli na odpowiednie ciśnienie w oponach.  Od ciśnienia praktycznie wszystko się  zaczyna, bo żeby przenieść cały potencjał, musimy dopasować odpowiednie ciśnienie do ciągnika, do aplikacji, które z tyłu ciągnie, czy ewentualnie ładowacza z przodu. Firma Trelleborg zaleca takie uśrednione ciśnienie, bo my nie wiemy w jakich warunkach będzie ta  opona użytkowana i kto ją kupi, czyli uśrednione ciśnienie pole, droga to 1,6 bara – poinformował przedstawiciel firmy Trelleborg. Poza tym w internecie dostępne są darmowe aplikacje dzięki, którym można wyliczyć samemu w prosty sposób ciśnienie dla danego modelu ciągnika, podłączonego sprzętu i warunków pracy także zachęcamy do korzystania z takich aplikacji – podsumował Woliński. | MKR

 

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników