czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

28 ognisko ASF w ogromnej chlewni

spot_imgspot_img

Niestety potwierdziły się przypuszczenia wystąpienia wirusa ASF w ogromnej chlewni na Warmii i Mazurach, gdzie utrzymywano 9435 świń..

Główny Lekarz Weterynarii przekazał informacje o wyznaczeniu 28 ogniska ASF w Polsce w 2019 roku, na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

28 ognisko w 2019 r. stwierdzono 25 lipca 2019 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 9435 świń, położonym w gminie Srokowo, w powiecie kętrzyńskim, w województwie warmińsko-mazurskim. Gospodarstwo położone jest na obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

 

Wczoraj (24 lipca 2019r) potwierdzono 27 ognisko w 2019 r.  w gospodarstwie, w którym utrzymywano 14 świń, położonym w gminie Głowaczów, w powiecie kozienickim, w województwie mazowieckim. Gospodarstwo położone jest na obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

W gospodarstwach, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników