czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Zgoda – nowa partia na politycznej scenie

spot_img

W czwartek, 25 lipca 2019 roku, Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował nowe polityczne ugrupowanie o nazwie: „Zgoda”. Liderem partii jest Michał Kołodziejczak, Prezes Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGROunia. „Zgoda” ma być partią centrową, jednakże przewiduje się też postulaty prawicowe.
Nowe ugrupowanie planuje samodzielny start w najbliższych wyborach parlamentarnych, łącznie z tworzeniem własnych list na obszarze całego kraju. Podstawą organizacyjną ugrupowania mają być struktury AGROunii, a także sojusze z regionalnymi i krajowymi środowiskami rolniczymi oraz politycznymi.

Jednym z głównych kryteriów współpracy ma być przeciwdziałanie tzw. „wojnie polsko – polskiej”. Podstawowe założenia programowe „Zgody” zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.
Przypomnijmy, że Ogólnopolski Ruch Rolników AGROunia skupia krajowych rolników i przedsiębiorców. Misją AGROunii jest wspieranie polskiego rolnictwa funkcjonującego w oparciu o gospodarstwa rodzinne oraz produkcję zdrowej i wysokiej jakościowo żywności.W ostatnich miesiącach działacze AGROunii organizowali blokady dróg i ulic, także w Warszawie. Protestowali m.in. przeciw niskim cenom skupu jabłek. Ponadto AGROunia, w odpowiedzi na wprowadzone przez Rosję ograniczeń w imporcie polskich owoców i warzyw, postulowała wdrożenie embarga na rosyjski węgiel kamienny. Ruch domaga się również, by w krajowych sieciach handlowych, co najmniej połowa produktów, pochodziła od polskich producentów rolnych. |Robert Gorczyński

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników