wtorek, 20 lutego, 2024

Lepszy kwietniowy rynek przyczep

spot_img

W kwietniu rolnicy kupili i zarejestrowali 784 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to wynik o 57 sztuk więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W sumie przez pierwsze cztery miesiące bieżącego roku zarejestrowano aż 2825 sztuk nowych przyczep rolniczych. Jest to o 601 więcej niż przed rokiem. Wynik ten oznacza wzrost o 27%.

Po czterech miesiącach liderem rynku jest marka Pronar, która może się poszczycić ilością 1164 szt. nowo zarejestrowanych przyczep. Jest to wynik aż o 295 szt. więcej niż rok wcześniej, kiedy to zarejestrowano 872 szt. przyczep z Narwi. Marka ta, poprawia swoje udziały rynkowe w stosunku do zeszłego roku o 2,1 pp i obecnie posiada 41,3 % udziałów.

Na drugim miejscu uplasowała się marka Metal-Fach z Sokółki z 275 rejestracjami i udziałami 9,7%. Z kolei trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje marka Metaltech z Mirosławca, notuje 7,9% udziałów rynkowych i 224 szt. zarejestrowanych przyczep. Marka Wielton z Wielunia zajmuje czwarta pozycję – 149 szt. zarejestrowanych przyczep.

Patrząc przez pryzmat największej sprzedaży w województwach to na pierwszym miejscu jest woj. mazowieckie z 434 rejestracjami. W województwie lubelskim zarejestrowano tylko o 3 przyczepy mniej – 431 szt. Z kolei na trzecim miejscu jest województwo wielkopolskie, gdzie zarejestrowano 365 szt. nowych przyczep rolniczych.

Natomiast analizując rynek przyczep pod kątem najpopularniejszych modeli to po pierwszych czterech miesiącach są to przyczepy Pronar model T653/2 z 230 rejestracjami. Na drugim miejscu znajduje się model Pronar PT612 oraz Pronar T672, które notują po 102 rejestracje.

spot_img
Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x