poniedziałek, 27 września, 2021
spot_img

Kosze zasypowe serii RH GRIMME

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Podczas przygotowania ziemniaków i cebuli do przechowywania, a także do załadunku do przechowalni, stosuje się tzw. sortowniki siatkowe do sortowania bulw na różne frakcje. Tego rodzaju funkcje bardzo dobrze spełnia nowy sortownik siatkowy WG 900 Firmy GRIMME z możliwością opcjonalnego stałego zintegrowania z koszami zasypowymi typu RH 12 Combi, RH 20 Combi lub RH 24 Combi. Takie rozwiązanie umożliwia przyjęcie plonu, oczyszczenie z ziemi, przebranie i sortowanie na dwie frakcje za pomocą jednej maszyny i z optymalnym, prostoliniowym przepływem plonu.

Wspólna taśma i odpady

Możliwe jest też wykorzystanie koszy zasypowych RH 20 i RH 24 na glebach ciężkich i kleistych. Efekt ten uzyskujemy dzięki użyciu wałków PU sekcji frakcjonowania nie tylko do sortowania na frakcje, ale także do wstępnego oczyszczenia z ziemi. Bardzo pomocna jest tu wspólna taśma odprowadzająca, która przekazuje zanieczyszczenia oddzielone w sekcji frakcjonowania na taśmę odprowadzania ziemi. Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest to, że do odprowadzania domieszek wystarczy jeden nadążny przenośnik taśmowy. Natomiast jeśli planujemy jednostkę frakcjonującą używać tylko do frakcjonowania, wtedy można taśmę odprowadzania frakcji przesunąć nad wspólną taśmę odprowadzającą. Dodajmy, że wspólną taśmę odprowadzającą zainstalowano na równi z szerokością maszyny, co chroni ją przed kolizjami podczas manewrowania.

Układ roboczego oświetlenia

Kolejną zaletą nowego sortownika jest funkcjonalne oświetlenie maszyny i obszaru wokół niej. Producent zadbał tu o dostępność sześciu reflektorów LED do koszy zasypowach RH 20 i RH 24. Przy czym robocze reflektory można indywidualnie ustawić lub usytuować. Dodatkowo, dla właściwej ochrony terminala sterowniczego i innych urządzeń obsługowych, jak np. pilota zdalnego sterowania pryzmownika, przed kurzem i przed dostępem wody, wszystkie kosze zasypowe Firmy GRIMME można wyposażyć w schowek.

Źródło i foto: GRIMME Group 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
570ObserwującyObserwuj
8,490SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x