wtorek, 20 lutego, 2024

Jazdy testowe nowymi ciągnikami John Deere

spot_img


Firma John Deere Polska zorganizowała na polach w Udaninie w woj. dolnośląskim pokaz ciągników rolniczych i zastosowanych w nich najnowszych rozwiązań konstrukcyjnych. Pokaz odbył się przy współpracy lokalnego dealera – firmy Polboto-Agri.

ciągnik rolniczy


Ciągniki rolnicze John Deere serii 6R

Do testów była przygotowana gama kilku modeli ciągników rolniczych John Deere, począwszy od 6120M z przekładnią Command Quad, poprzez model 6140M z prowadzeniem automatycznym Auto Trac zlokalizowanym w słupku narożnym. Ciągnik w układzie przeniesienia napędu wykorzystuje przekładnię bezstopniową Auto Powr. Jest ona dostępna w nowych modelach serii 6R z silnikami o mocy do 90 do 140 KM. Na uwagę zasługuje mocno ścięta maska, która pozwoli na łatwe obserwowanie np. zawieszonego na przednim TUZ narzędzia lub wysięgnika ładowacza czołowego.

ciągnik rolniczy


Traktory z serii 7R z większą automatyką rolnictwa precyzyjnego


Nie zabrakło większych ciągników z serii 7R 330 i 8R 370 z prezentacją systemów rolnictwa precyzyjnego. Poza automatyczną jazdą z punktu A do B jest dostępna funkcja automatycznego zawracania. Pracę operatorowi traktora dodatkowo ułatwia system zarządzania pracą narzędzia na uwrociach. Tego typu rozwiązanie mogliśmy indywidualnie konfigurować w ciągnikach serii 8R 410 i 8RX 410. Powyższe ciągniki można było sprawdzić pod kątem siły uciągu przy pracy z agregatami do uprawy bezorkowej TopDown z firmy Väderstad. Duży komfort obsługi ciągników jest zawdzięczany nowemu dżojstikowi Command Pro.

Pełna relacja z jazdy testowej ciągnikami John Deere ukaże się w październikowym numerze miesięcznika Agro Profil – ZAMÓW JUŻ TERAZ!

ciągnik rolniczy
spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x