sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Dobry rok dla branży ciągników!

spot_img

30 procentowy wzrost rynku!

– Rynek wszystkich ciągników urósł o około 30 procent w stosunku do roku poprzedniego, czyli do poziomu niemalże 13 000 sztuk – zauważa Katarzyna Lewicka, Division Business Manager w John Deere Polska. – Widzimy więc, że rok 2021 był bardzo dobrym rokiem dla sprzedaży tej grupy produktów. Rynek ciągników o większej mocy, urósł w sposób jeszcze bardziej widoczny, bo o około 68 procent. Tym samym John Deere także odnotował wzrosty sprzedaży. Szczególnie w segmencie ciągników o dużej mocy, włącznie z flagowymi 8RX i 9RX 

Seria 6M najpopularniejsza!

Dodajmy, że najpopularniejszym pod względem sprzedaży modelem John Deere jest 6155M. Jest to także najpopularniejszy ciągnik o mocy powyżej 150 KM. Dodatkowo warto podkreślić, że co czwarty ciągnik w zakresie mocy 150-200 KM, to egzemplarz marki John Deere.

– Nasze analizy wskazują, że najpopularniejszym ciągnikiem w kategorii ciągników powyżej 300 KM jest John Deere 8R310, a podium zamykają 8R410 i 8R340 – podsumowuje Bartosz Białas, Kierownik marketingu w John Deere Polska. – Co więcej, dwa ciągniki na pięć sprzedanych w Polsce, w kategorii powyżej 300 KM, to również marka John Deere, a sprzedaż traktorów John Deere o mocy powyżej 200 KM wzrosła w stosunku do roku poprzedniego o 25 procent. Spodziewamy się też, że takie rynkowe tendencje utrzymają się w najbliższym czasie, o ile nie zanotowane zostaną kolejne wzrosty. Ponadto, szacujemy wzrost o około 10 procent na całym rynku ciągników i o około 20 procent powyżej 150 KM. 

Nowe inwestycje John Deere!

Warto też dodać, że John Deere stale rozwija swoją ofertę ciągników. Jeszcze w listopadzie br. zaprezentowano nową, ulepszoną serię 6R. Nowa gama modelowa zapewnia inteligentne funkcje z obszaru automatyki i imponujące osiągi transportowe. Jak zapewniają przedstawiciele Firmy John Deere, pozwala to rolnikom wykorzystywać 100 procent potencjału tych maszyn, 

Także w listopadzie br. w Mannheim w Niemczech, koncern John Deere rozpoczął budowę nowej lakierni. Kilkunastomilionowa inwestycja zapewnić ma tysiące miejsc pracy oraz wykorzystanie nowoczesnych prośrodowiskowych technologii. Również w niemieckim Zweibrücken dosłownie kilkanaście dni temu rozpoczęto inwestycje. Tamtejsze, nowe centrum logistyczne będzie zlokalizowane bezpośrednio obok linii produkcyjnej kombajnów, tak aby zapewnić sprawne procesy produkcji kombajnów zbożowych i sieczkarni polowych.

Źródło i foto: Materiały Firmy John Deere

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x