czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Disco Move – nowość firmy Claas

spot_img

Claas powiększa swoją ofertę o sześć modeli kosiarek czołowych Disco 3600 Move oraz Disco 3200 Move w wariantach bez i z kondycjonerem (walcowym lub palcowym). Maszyny są dostępne w wersji o szerokości roboczej 3,0 i 3,4 m. Wyróżnia je m.in. konstrukcja umożliwiająca swobodę ruchu w zakresie 1000 mm niezależnie od cięgieł dolnych przedniego TUZ-a. Pozwala to na optymalne dopasowanie belki tnącej Max Cut do podłoża.

Głównym elementem, który odpowiada za te unikalną właściwość jest kozioł zaczepu ze zintegrowanym odciążeniem. Pozwala on na dopasowanie się maszyny do podłoża w zakresie 600 mm do góry oraz 400 mm do dołu. Dzięki pochylonemu o 30 stopni sworzniu nośnym, maszyna umożliwia także boczny ruch wahadłowy zespołu tnącego. Układ ten pozwala ominąć ewentualne przeszkody. Wspomniany kozioł zaczepu kryje w sobie także układ hydrauliczny odpowiedzialny za podnoszenie kosiarki na uwrociach, jak również zintegrowany system odciążenia hydraulicznego Active Float. Na życzenie obsługa kosiarki Disco Move może być zintegrowana w obsługę kosiarek wielkopowierzchniowych – w tym wypadku możliwe jest przejęcie przez kosiarkę tylną regulacji odciążenia.

Istotnym argumentem przemawiającym za zakupem nowych kosiarek serii Disco Move jest bogata lista wyposażenia. Oprócz wspomnianych dwóch typów kondycjonera, klient może zażyczyć sobie montaż złącz oraz manometru po lewej lub prawej stronie kozła zaczepu. Fabrycznie maszyny otrzymują złącza KENNFIXX®. W przypadku parkowania maszyny nie wymagany jest wspornik. Specjalna zapadka na koźle zaczepu blokuje kinematykę i kosiarka stoi dzięki temu stabilnie bez dodatkowych podpór. W opcji znajdują się zestawy oświetlenia i tablic ostrzegawczych oraz składane hydraulicznie boczne fartuchy ochronne i lusterka do obserwacji ruchu poprzecznego na skrzyżowaniach.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x