poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Światowa sława polskiego rolnika!

spot_img

Czas nie stoi w miejscu a przyroda nie śpi. Tak samo jest z kolejnymi etapami rolniczych prac. W okresie letnim  pisaliśmy już o żniwach na polu usytuowanym między blokami w rejonie ulicy Jantarowej w wojewódzkim mieście Lublinie. Wtedy temat ten wzbudził wielkie zainteresowanie nie tylko w miejskiej okolicy, ale też w całym kraju, a ostatecznie także w światowej sieci. Wiemy na przykład, że o lubelskich żniwach – jako o ciekawostce z odległej Polski – pisały media w tak egzotycznych krajach jak: Indonezja czy Brazylia. 

Codziennie pamiętajmy o rolnikach 

My jednak jesteśmy zdania, że o pracy rolnika, o jej znaczeniu należy pamiętać każdego dnia. Szczególnie w obecnych niełatwych czasach. Dlatego też ponownie przywołujemy obrazki z Lublina, z ulicy Jantarowej, Tam to rolnik – bez żadnego względu na światową popularność –  dalej konsekwentnie pracuje. Teraz zastaliśmy go podczas orki. 

Milion złotych dla miasta 

Dodajmy, ze pole uprawne między blokami mieszkalnymi przy ul. Jantarowej znajduje się w dzielnicy Węglin Południowy. To ziemia, której właściciel nie sprzedał deweloperom. Wzrastał już tutaj rzepak, rosły zboża. Warto też wiedzieć, że w granicach wojewódzkiego Lublina znajduje się kilka tysięcy hektarów gruntów ornych. A roczne wpływy z podatku rolnego do budżetu miasta to prawie milion złotych. 

Źródło i foto: portal dziennik zachodni

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x