środa, 7 czerwca, 2023

Przed nami mroźna noc [POGODA]

Noc zapowiada się pogodna na południu, zachodzie i w centrum kraju. Nad ranem rozpogodzenia pojawią się także na wschodzie kraju. 

Po pogodnej nocy o poranku na zachodzie, południu i w centrum pojawią się liczne mgły i chmury stratus. Mgła z całą pewnością spowije okolice Krakowa, Leszna, Poznania. Na pzoostałym obszarze pojawią się głównie w kotlinach, zastoiskach mrozowych, dolinach rzecznych, łąkach.

Bardzo zimno. Na Podhalu temperatura spadnie do -13/-9 stopni przy gruncie i -10/-7 stopni na wysokości 2 metrów. Nieco cieplej na Przedgórzu Sudeckim. Około -7/-5 stopni wskażą termometry również w rejonie Staszowa, Rakowa w Świętokrzyskiem oraz w rejonie Radomska w woj. Łódzkim. -5 stopni termometry mogą rano wskazać również od okolic Śremu po Leszno, Legnicę. Pochmurno i jeszcze ciepło od Suwalszczyzny po Warmię, Mazury, Kaszuby.

To będzie bezwietrzna noc. Zimne powietrze zawsze osiada, zatem różnica temperatury między doliną, a pagórkiem może sięgać nawet 2-3 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia mgły i chmury nie wszędzie odpuszczą. Przewaga chmur pojawi się od Podlasia po Kaszuby. Z racji słabego wiatru pochmurno może być również w rejonie Krakowa jak i innych miejscach w centrum i na zachodzie kraju.

Tam gdzie mgły i chmury odpuszczą, niebo stanie się zupełnie bezchmurne. 

Pod chmurami będzie zimno- punktowo między Poznaniem, Lesznem, Łodzią, Kielcami a Krakowem temperatura przez cały dzień będzie ujemna na poziomie -1/0 stopni Celsjusza. Tam gdzie chociaż na chwilę pojawi się słońce temperatura wzrośnie do 1/3 stopni, zaś tam gdzie niebo po opadnięciu mgieł i chmur będzie bezchmurne możemy mieć nawet 5/6 stopni Celsjusza.

Wyjątkiem będzie północ kraju, gdzie mimo chmur i ciepłego poranka w ciągu dnia temperatura ma cały czas spadać zamiast rosnąć i wieczorem tam pojawią się przymrozki.

Warto wspomnieć jeszcze o Bieszczadach, gdzie pojawi się silny fen w porywach do 55/80 km/h, dzięki czemu zarówno w nocy jak i w dzień będzie na plusie. Jedynie w kotliny, gdzie fen nie sięgnie pojawi się minus w nocy.

Ziemia zmarznie na wschodzie, południu i w centrum do głębokości 1-3 cm. również w czwartek. Na piątek i sobotę pojawi sie solidna odwilż w całym kraju przez całą dobę.

Od niedzieli powrót do termicznej zimy. W poniedziałek w większości kraju mróz na poziomie -3/-1 stopnia utrzyma się również w samo południe.

Śniegu póki co nie widać.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x